Neler Yeni

Kuşçular Forum Site Güncellemesi

Hasip

Yönetici
Site Genel Yöneticisi
Katılım
5 Ocak 2008
Mesajlar
504
Puanları
46
Yaş
38
Ad Soyad
Hasip Tosun
Meslek
Bilgisayar
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Adana
Diğer Irklarım
Hünkari
Sevgili arkadaşlar.

Sitemiz bildiğiniz gibi uzun bir süre kapalı kalmıştı. Elimizde olmadan kaynaklanan bu sorunlar uzun uğraşlar sonucunda çözülmüştür.
Sunucumuzdan kaynaklanan sorunları gideremediğimiz için, yeni sunucuya geçmek zorunda kaldık. Bu taşınma işlemi sırasında 300 yeni mesaj, 20 yeni konu ve yaklaşık olarak 145 yeni üye kaydı malesef silinmiştir.
Bunun yanında foruma ağırlık yapan birkaç özellik kaldırılmıştır. Sitenin otomatik olarak hafızaya aldığı giriş bilgileri silinmiştir.
Özel mesajlarınız kaldırılmıştır. Özel mesajlaşma yolu kapatılmıştır. Özel mesajlaşmanın kapatılması ise gereğinden fazla kullanılması, ve özelliğini yitirip reklam alanı haline gelmesidir.

Siteye yeni sunucuyla birlikte birçok yenilikler eklenmiştir. Bu yeniliklerin başında yeni üye kayıtları gelmektedir.
Yeni üye kayıtları bu günden sonra büyük bir titizlikle incelendikten sonra kabul edilecektir. Yeni kayıt olan kullanıcının hiçbir aktivite uygulamaması kayıt olan üyenin silinmesine neden olacaktır.
Foruma kayıt olmak için kayıt formuna da birkaç yenilik eklenmiştir.
Bu yeniliklerin başında özellikle ;
Ad Soyad:
Meslek:
Telefon:
Yetiştirdiğiniz Irk:
Doğum Tarihi:

Gelmektedir.Bu alanlarının doldurulması zorunlu hale getirilmiştir. Doldurulması zorunlu olan alanlar kayıt formunda yıldız ile belirtilmiştir. Bu alanları doldurmamış, yanlış veya eksik dolduran kişilerin üyelikleri kabul edilmeyecektir.
Telefon numaranızı belirtmeniz zorunlu olup admin ve üyenin kendisi haricinde üçüncü şahıslar tarafından görüntülenmesi mümkün değildir.
Herhangi bir hack durumu söz konusu olursa bu bilgilerin tamamı başka bir yerde saklandığı için kullanıcıya yönelik herhangi bir zararı olması mümkün değildir.
Tüm kullanıcılarımızın forumdaki seviyeli ortamın korunması açısından ad soyad, meslek, telefon, yetiştirdiğiniz ırk, doğrum tarihi alanlarını doldurması önemle rica ediyoruz.

Foruma çok önceden üye olmuş, sadece üyelik girişi yapmış ve birdaha hiçbir şekilde foruma girmemiş 121 üye kaydı silinmiştir ve silinmeye devam edecektir. Gereksiz çöp forumlar temizlenmiştir. Aynısından birkaçtane veya benzeri olan konu ve mesajlar kilitlenmiş arşive taşınmıştır.
Bu günden sonra forumun daha kaliteli olması, daha düzgün işlemesi ve mevcut forum yönetici kadrosuna yardımcı olmak için forumlardaki bölümlere online süresi geniş yöneticiler alınacaktır. Yönetici olmak isteyen kişilerin ilgilendiği bölümleri bana gerek mail gerekse buradan bildirmesi yeterlidir.
Forumdaki yazışmaları bu günden sonra tek tek inceleyeceğiz. Alıntı yapılmış konularda alıntı yazılarının ve kaynak linklerinin belirtilmesini rica ediyoruz. Sonradan bu gibi alıntılar yüzünden başımız ağrımasın.
Yeni çalışmalarımız ve forumu daha ilgi çekici hale getirmek için yapılacak olan aktivitelerimiz olacaktır. Bunları gerekli alt yapıyı hazırladıktan sonra buradan ve mail yoluyla sizlere duyuracağız.

Şu anda daha iyi hizmet verebilmek için çalışması süren bölümlerimiz mevcuttur. Bunların başında Güvercin resim galerimiz ve güvercin videoları galerimiz mevcuttur. Bu günceleme ve çalışma sürecinde resim ve video galerisine girişlerde sorunlar yaşanabilmektedir. Bu durumdan dolayı özür dilemeyeceğiz :p çünkü bunlar daha kaliteli hizmet vermek için yapılan çalışmalardır..

Yeniliklerimiz çok yakında..
Türkiye'nin Açık Ara En Çok Ziyaret Edilen Güvercin Sitesi
Gerçek Kuşçuların Ve Güvercin Sevenlerin Sitesi Yönetimi
 
Üst