Neler Yeni

Zonguldak Valiler

psiko

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2009
Mesajlar
82
Puanları
0
Yaş
26
Ad Soyad
eyüp duran
Meslek
post
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
BUGÜNE KADAR GÖREV YAPMIŞ VALİLERİMİZ


SIRA NO

ADI SOYADI

ÜNVANI

GÖREVE BAŞLAMA - AYRILMA TARİHİ
1

Ahmet CEVDET

Mutasarrıf Vekil

14.05.1920-02.08.1920
2

Nusret

Mutasarrıf

03.09.1920-23.06.1921
3

Mustafa ASIM

Mutasarrıf

26.06.1921-05.05.1922
4

İhsan

Mutasarrıf

06.05.1922-19.08.1923
5

İbrahim (Paşa)

Vali

13.09.1923-11.06.1924
6

Hüseyin HÜSNÜ

Vali

01.11.1925-27.09.1927
7

Akif Behzat İYİDOĞAN

Vali

29.10.1927-18.08.1930
8

Akif BEY

Vali

22.08.1930-07.08.1932
9

Halil AKSOY

Vali

26.08.1932-16.04.1941
10

Cahit ÜNVER

--

09.05.1941-
11

Dr.NihatALTIOK

--

--
12

Daniş YURDAKUL

Vali

30.07.1949-07.07.1950
13

Seyfettin KARANAKÇI

Vali

25.07.1950-10.11.1951
14

Ahmet AKBİL

Vali

29.02.1952-09.02.1953
15

Servet SÜRENKÖK

Vali

18.04.1953-23.07.1954
16

Kazım ARAT

Vali

03.01.1955-29.08.1955
17

Ekmel ÇETİNER

Vali

29.08.1955-23.06.1956
18

H.Celalettin ÜNSELİ

Vali

27.06.1956-07.01.1956
19

Turgut EĞİLMEZ

Vali

22.05.1958-04.07.1959
20

Ekmel ÇETİNER

Vali

04.07.1959-05.04.1960
21

Cemal TARLAN

Vali

30.04.1960-31.05.1960
22

Tuğgeneral Avni AKYAY

Asker Vali

30.05.1960-14.06.1960
23

Sait KÖKSAL


31.06.1960-04.10.1960
24

Tevfik SARBAT

Vali

11.10.1960-19.06.1964
25

A.Fuat KADIOĞLU

Vali

22.06.1964-30.04.1965
26

Asım BÜYÜKLÜ

Vali

02.05.1965-15.01.1966
27

Nafi TAMER

Vali

01.09.1965-07.06.1967
28

Hüseyin Sabri SÖZER

Vali

11.06.1967-21.10.1968
29

Ethem BOYSAN

Vali

31.10.1968-16.09.1970
30

Nihat Oğuz BOR

Vali

19.09.1970-17.07.1975
31

Nevzat AYAZ

Vali

27.08.1975-26.11.1979
32

Galip DEMİREL

Vali

08.12.1979-06.02.1984
33

Tevfik BAŞAKAR

Vali

09.02.1984-26.02.1988
34

Saim ÇOTUR

Vali

26.02.1988-15.08.1991
35

Alpaslan KARACAN

Vali

19.08.1991-17.02.199
36

Nurettin TURAN

Vali

21.02.1992-16.01.1995
37

Sami SEÇKİN

Vali

13.03.1995-11.01.1999
38

İsmet METİN

Vali

16.02.1999-17.02.2003
39

Yavuz ERKMEN

Vali

17.02.2003- 07.05.2008
40

Erdal ATA

Vali

15.05.2008-
 
Üst