Neler Yeni

Zonguldak Ekonomi (Orman Ürünleri Sanayi)

psiko

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2009
Mesajlar
82
Puanları
0
Yaş
27
Ad Soyad
eyüp duran
Meslek
post
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
ORMAN ÜRÜNLERİ SANAYİ

Ülkemizde orman sanayinin dünyadaki ilerlemelere uygun biçimde gelişmesine katkıda bulunmak, yeni teknolojileri kendi tesislerinde uygulayarak özel sektöre öncülük etmek, ürün standartlarının uygulanmasına önderlik etmek ve kaynak yaratarak gerektiğinde yeni tesisler kurmak amacıyla kurulan ORÜS�ün faaliyetlerinin sona ermesinden sonra, bu faaliyetler tamamen özel sektör eliyle yürütülmektedir.

1992 Genel Sanayi ve İşyerleri Sayımı sonuçlarına göre toplam 34 işyerinde 116 kişinin çalıştığı, bunlardan önemli sanayi kuruluşları olarak her birinde 150-250 kişinin çalıştığı DEVREK TAŞ ve DOKAP yapı elemanları işletmeleri gelmektedir.

Devrek�te bulunan DEVREK TAŞ Fabrikası 250 kişi istihdam etmekte olup yıllık üretim kapasitesi 100 000 metreküptür. Devrektaş�ın kullandığı ağaç hammaddesinin yarısı bölgeden satın alınmaktadır. Fabrikada üretilen ürün ülke çapında tüm toptancılara dağıtılmaktadır.


OYKA KAĞIT FABRİKASI - ÇAYCUMA

SEKA Çaycuma Kağıt Fabrikası özelleştirme kapsamında OYAK' ın kuruluşu olan OYKA tarafından 30.06.2003 tarihinde satın alınmış ve 255 personel ile Kraft Kağıt üretimi yapmaktadır. Üretilen kağıtlar yurtiçi pazarda kullanıldığı gibi yurt dışınada ihrac edilmektedir.
 
Üst