Neler Yeni

Sık Takla ve Düşme

osman usta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman karagöz
Meslek
mobilyacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bak güzel insan yavru kızması sıkıya girer ama ne tür sıkı.bu konuda yüzlerce binlerce kuşçu arasından ayrılıyorum.oyun kuşu iki türlü sıkıya girer cücük yeni başlamıştır yukarı orta seviyede sıkı bol takla yapar ve aşağı düştükçe ara acar takla azaltır sefer yapar.ikincisi eke yatan kuş için geçerlidir kuş aylarca yatmıştır uçar taklalara boğulur kısa zamanda bol taklayı uçumla gevşetir.senin sorun sende değil kuçdadadır kuşun mayası olmamamıştır yada genetiği budur kuş eşleme ayrı bir sanat dalıdır bunu unutma kuş eşlerken bol takla arama iyi kumaş ara takla en sonraki kolay iştir.

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Öğrenci Muhasebeci Adayı :)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Takla aramıyorum zaten kuşu açmaya calısırken sıka girdi kus daha tas catlasın 3 aylık bugun ucurdum 15 dakıka uctu turlar attı dunkune göre çok iyi uctu noktaya kadar cıktı dolandı rahat bir ucus sergiledi bol takla attı duzelecek sanırım.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Sipikopat' Alıntı:
Takla aramıyorum zaten kuşu açmaya calısırken sıka girdi kus daha tas catlasın 3 aylık bugun ucurdum 15 dakıka uctu turlar attı dunkune göre çok iyi uctu noktaya kadar cıktı dolandı rahat bir ucus sergiledi bol takla attı duzelecek sanırım.
kuşun yavaş yavaş da olsa düzelmesine çok sevindim Halil abi.. Bence aynı şekilde uçurmaya devam et düzelecektir inşallah..Yani biz hep öyle düzeltirdik kuşları..

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Saol ben teşekkür ederim bugun kuyrugunu makasladım sağ ve solsa 2 ser telek bıraktım ortasını kestım baya düzeldi noktaya kadar cıktı nerdeyse rahat rahat uctu iyice düzeldiği zaman kestiğim kuyrugunu cekıcem kesmeden de düzeltebilirdim ama biraz zaman alıcak diye böyle bir yola başvurdum işede yaradı

osman usta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman karagöz
Meslek
mobilyacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar tamam kuyruk alma takla hafifletir ama tam oyuna düşme teke düşme sefer yapma görevlerini yaklaşık iki ay kadar geciktirir.kuyruk kuşun terazisidir kuyruk yoksa oyunda yok ileriki zamanlarda aynı sorunu tekrar etmesi çok büyük olası.o yüzden kumaş seçerken bu husus dikkate alınmalı.burda ben sizlere bilgi paylaşımı sunuyorum yanlış anlaşılmasın seyislik dahada önemlidir buda zaman ve tecrübe ile gelen bir beceridir.bende bu sorunlarla cok karşılaştım acemiliklerimiz oldu.zaman olacak sizlerde bir haftalık uçan kuşa not verebilecek duruma geleceksiniz.bizlerden daha şanlısınız seçenekleriniz çok eski ustalarımız çok katı en iyisini ben bilirim adamlardı.umuyor ve diliyorumki sizler zalım kuşçular olacaksınız yeterki bilgiye açık olun.herneyse kuşun kuyruk alınmaz yoğun takla varsa kuş 2 3 gün dinlendirilir aynı sorun devam ederse ya kuş elden çıkarılır yada takla hafifletmek için eşlenir cücüklere bakılır gerisi ise zaman kaybıdır.bire sorum olacak geçen sezon antalya kupasını alan kimdi birde yozgatlı efendiler petrola kuş çıkartmışlarmı öğrenirsen sevinirim

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kimse yanlış anlamasın her kafadan bir ses çıkıyor birisi orta kuyruklarını makasla birisi makaslama bazısı o kustan hayır gelmez elden çıkar bazısı benım genelde yavru kuslarımın hepsı sıka girer bol bol ucur düzelir bazısı yatır 2 hafta düzelir bazısı o kuşu uçur iyi bir kuş olacak insan şaşırıyor ne yapacağını herkezin kendisine göre bir dogrusu var sanırım ama bu kuşlarınında düzelmesi mümkündür bence..

Bende suan sağ ve soldan 2 ser kuyruk bıraktım gerisini makasladım sanki biraz düzelir gibi oldu uçusu 1 gün düzeliyorsa ertesi gün yine bol takla atıyor ve konuyor hemen bazen nokta oluyor gezeliyor.. Uçura Uçura deniyecem baktım olmadı 2-3 gun yatıracam. Bende kendi doğrumu bulayım bari.

Herkeze teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için.

hedili23

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burhan Özdemir
Meslek
Öğrenci(ELAZIĞ'lı)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar aynı sorun bended var 1 yıla yakındır beslediğim şebabım önceden uçar ara ara takla atardı ama evden taşındık kuşları terasta beslemeye başladım alışsınlar diyede kanatlarını bantladım 1 haftadadır saldım uçuruyorum önceden yerden kalkmıyordu zorla kaldırıyorum yerden 10 12 takla atıp yere iniyor ama hiç uçamıyor bugün konmasına izin vermedim karşı apartmana gitti o gidince o bür kuşlarda gitti hepsi geldi şebab gelmedi akşama kadar bekledim sonunda gittim karşı apartmandan tutup getirdim benim için sorun değil taklası ama başka yere konunca geri gelmiyor kendi terasımda bile zorla kalkıyor karşıya gidince hiç gelmiyor inşallah düzelir

senol1981

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şenol CESUR
Meslek
Muhasebeci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhabalar

öncelikle mardin kuşunun sürekli taklaya düşmesi gayet normaldir yawru kızması bir kuş eğer 1 2 hafta içinde bu tür hareketleri yapması doğasında var sanırım ben genelde şoyle yapıyorum kuş baktım sürekli takla atıyor ve takladan uçamıyor ise kuyruğunun tam ortasından 4 kuruk felan çekiyorum belli bir süre sonra oyundan düşüyor uçumu felan normale dönüyor hatta ilk günlerdeki hazı alamıyorsunuz :) tabi üzülmeyin belli bir süre sonra kendine tekrardan gelmeye başlıyor kuruğu tekrar geldi mi kendini tekrardan buluyor kuş

ilkerceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilker ceylan
Meslek
Jandarma Bçvş.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşım kuş serte girmiş, ilk olarak sabah erken durgun saatlerde uçur, kuyruklarının ortasını al ikinci gün serbeslemez ise tümünü al daha da olmassa kuyruk üst tüylerinin arasında meme şeklinde çıkıntı var bulabilirsen onu sık, yani patlat, ama muhakkak üzerine git kuşun baktın hiç biri olmuyo en son çare ya benim ol ya başkasının ol de ve ayağına balon bağla uçur dönerse senindir dönmesse nasipten çıkmıştır nasıl olsa anası babası sende bi sonraki yavruları daha yükseklerde uçan yani sinekte uçan kuşlarla uçurursun ki bu sert dönemlerini sinekte atarlar sende bu sorunları fazla yaşamassın ama kuşta takla var anladığım kadarı ile o yüzden taklası bol olan kuşun altı sağlamdır o yüzden korkma kuşundan besle hayırlı olsun.

ilkerceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilker ceylan
Meslek
Jandarma Bçvş.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ya ben ileti tarihine bakmadan bu yorumu yaptım ama serte giren kuşa bunlar yapılır kısacası bu.

fevzi201

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim yeleser
Meslek
öğrenci
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
güvercinim çok sık takla açıodu şuan uçurduğumda kuş takla açar açmaz yere çakılıp kalıo napmalıyım yardımcı olun kuyruğunu çekip uçurdum yine takla açıo aynı oluo

nepthis

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nusret can
Meslek
serbest
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sürekli tek uçr kardeşim ve gözün onda olsun dedikleri gibi kuyruğunun ortasını çek taklayı azaltır rüzgarda sakın uçurma benim gib kavga edersin başkalarıyla ben geri alamadım sana bol şans

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
nepthis' Alıntı:
sürekli tek uçr kardeşim ve gözün onda olsun dedikleri gibi kuyruğunun ortasını çek taklayı azaltır rüzgarda sakın uçurma benim gib kavga edersin başkalarıyla ben geri alamadım sana bol şans

turkyilmazerol

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EROL TURKYILMAZ
Meslek
TEKNISYEN
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Arkadasım oyun kuşunun en zor donemı.Ya sen açacaksın ucurup keyfıne varacaksın yada kaybedeceksın baskası cıkaracak keyfını.Diğer kardeslerını oyun açmaya basladıgı zaman kapat biraz dinlendır.Bizim ustalar oyle yapıyor.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
osman usta' Alıntı:
arkadaşlar tamam kuyruk alma takla hafifletir ama tam oyuna düşme teke düşme sefer yapma görevlerini yaklaşık iki ay kadar geciktirir.kuyruk kuşun terazisidir kuyruk yoksa oyunda yok ileriki zamanlarda aynı sorunu tekrar etmesi çok büyük olası.o yüzden kumaş seçerken bu husus dikkate alınmalı.burda ben sizlere bilgi paylaşımı sunuyorum yanlış anlaşılmasın seyislik dahada önemlidir buda zaman ve tecrübe ile gelen bir beceridir.bende bu sorunlarla cok karşılaştım acemiliklerimiz oldu.zaman olacak sizlerde bir haftalık uçan kuşa not verebilecek duruma geleceksiniz.bizlerden daha şanlısınız seçenekleriniz çok eski ustalarımız çok katı en iyisini ben bilirim adamlardı.umuyor ve diliyorumki sizler zalım kuşçular olacaksınız yeterki bilgiye açık olun.herneyse kuşun kuyruk alınmaz yoğun takla varsa kuş 2 3 gün dinlendirilir aynı sorun devam ederse ya kuş elden çıkarılır yada takla hafifletmek için eşlenir cücüklere bakılır gerisi ise zaman kaybıdır.bire sorum olacak geçen sezon antalya kupasını alan kimdi birde yozgatlı efendiler petrola kuş çıkartmışlarmı öğrenirsen sevinirim

black38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa önal
Meslek
garson
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
taklacı
sıka düşen kuşlarda yapılan en büyük hata kuyrukları çekmek sırf bu yüzden 1 haftada 2 kuşumu atmacaya yedirdim sıka giren kuşa daha kolay dalıyor ve alıyor birde kuyruğun eksik olduğunu düşünürsek kurtulma ihtimali yüzde sıfır kuyruk kuşun dengesidir 3 gün yıkılır 4 gün yıkılır sonra açılır bence biraz sabret sık sık kovala bir hafta evin 100 metre uzağından elinle havaya at kuşluğun ağzını kapat dışarı kuş çıkartma kaybolursa şansına açılırsa keyifle kuş izlersın. Bol şanslar

A

Anonymous

Kartdeş bendede böle bi mavi var aynı sorun bendede var kuyruğunu çek ve yanınada 3-4 tane kuş at uçmaya çalıssın düz uça uça düzelir düzeldiğindede düzenli hergün tek başına kuşu uçur :evet:

A

Anonymous

teke kaldıktan sonra 20 gün yattı uçurduk 30 40 takla dönüyo hayvanı zorluyo

teke kaldıktan sonra 20 gün yattı uçurduk 30 40 takla dönüyo hayvanı zorluyo ne yapmam lazım