Neler Yeni

saim ustanın damarları noldu ve şimdi kimlerde var?

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
"BUMU SAİM USTA KUŞU. YA GÜLDÜMEYİN BU KADAR KOLAYMI AT ORAYA HER YERDEN ALABİLECEGİN BİR ARAP BU SAİM USTA KUŞU GAGA SİMSİYAH OLSA BİLE AYRANIN SUYUNUN SUYUDUR ASIL ÖZLERİ ARAP ATMAZ. "" öyle kara kuru kuş çıkmaz bunlardan"
İstanbullu adaşım güzel kardeşim şurda bir şeyler paylaşmaya katkı sağlamaya çalışıyoruz , sen ise alaycı ve olumsuz yorumlar yapıyorsun, bende atmış olduğun resimlere maşallah çekip ispatını istedim ve bu konuyu takip eden herkesde bunu merak eder, evet yine tekrar soruyorum , resmini atmış olduğun ve öz saim usta dediğin bu kuşlar, nedir nasıldır nasıl sana geçti , neye dayanarak saim usta diyorsun bu çok basit sadece burada bizlerle paylaşmanı istedik

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ilk kuşlar bilindiği üzere kara çakmaklı erkek ile dumanlı dişi ancak saim ustanın kuşlarının bu zamana kadar konuşulması ve beğenilmesini sağlayan konya dan gelen araplardır. bu araplar bu kuşların asaletini daha da artırmıştır. bizim zabıta İlhan ın kümesinde şu an 200 ü aşkın kuş vardır, çakmaklı, kara çakmaklı, dumanlı,metalik dumanlı, bozdumanlı ve bu renklerin çeşitleri mevcuttur, hele dumanlı kirlilerden çıkma bi tane karaçakmaklı var ki, resmini attığım dumanlı kirlinin yuva eşi ikiside erkek çıkmış ,(resmlerini ilerki günlerde çekip paylaşacağım) ancak nedense en iyileri araplardan çıkıyor doğal olarak bizde kara kuruları besliyoruz :)))
İstanbullu paylaşımların için teşekkürler ama resmini atmış olduğun ve öz saim usta dediğin kuşlar hakkında cevaplarını bekliyorum hatta konuyu takip edenlerde bekliyordur. bizleri fazla meraklandırma büyük kuşçuların diyarı Kapadokya dan sevgilerle

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kümesimden, Kara çakmaklı erkek ile metalik gri dişiden çıkmadır lakabı çelik kasadır.göz rengi sigara dumadır 2005 doğumludur anne baba hayatta değildir.Anne baba Ankara dan güzel abilerimizden hediye gelmişti.

Ekli dosyalar

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Buda uçum kümesim , beyazlar ve bozdumanlılar Ankara dan çok sevdiğim abilerim büyük matbaacılar Orhan ve Bahadır abinin kuşlarındandır bana göre oyun kuşunun son demidir.Ne ararsan var bu kuşlarda

Ekli dosyalar

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
s a levent kardesım bılgı ve paylasımlarınız ıçın tesekkurler g g besleyınız masallah

saygılar

istanbullu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz basdemir
Meslek
eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Ben yazılarımda söyledim varmıydı yokmuydu tartışmasına girmek istemiyorum kimseyi inandırmak zorunda degilim.sen kuşlarınla mutlu ol ki oluyorsun da besliyorsun. senin bilgin bu kuşları ne konuşmaya yeter nede tartışmaya her halde gözlerinde problem var bahsi olunan kuşlar senin koydugun resimdeki kuşlarmı olabilir.yoksa benim resimlerini koydugum kuşlarmı .levent kardeşim ben kimseyle bu konulara inan girmek stemiyorum yazıma son verdigimde kuşların resimlerinide alıcam burdan ama şunu söyleyebilirim çok şanslısın özlerini görme gibi bir durum yaşadın .ben teşekkür edimesini beklerdim paylaşım için. şimdiden dövülmeye başlandık.bu konuları ve bu kuşları daha iyi bilen insanlarla konuşmak isterim bunada gerek yok diyorum konuşsan ne olacak konuşmasan ne yine bir çamur atacaklar bende sinirlerim bozulacak ne gerek var kafamı agrıtayım kolay gelsin benim burdaki maceram bitti.

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yok güzel kardeşim müsait olursan beklerim ben nevşehir adliyesindeyim açıktır hiç çekinme ,paylaşalım paslaşalım olabilir sendeki tam özleridir inanıyorum önemli olan dost olalım arkadaş olalım bu konuyu en yüksek düzeye taşıyalım toplumu biliyorsun

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hepimiz en güzelini arıyoruz bence bu böyle olur diyorum

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bende kızıyorum bazı yorumlara

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ama kolay kolay cevap vermem cevap beklerim hepimiz aptal değilizki mantık var

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben söyledim saim ustanın çok samimi hemşerisi zabıta kemal iğneci niyazi kuş alış verişi yapan insanlar bunlar .aynı dönemde yaşamışlar ,sen kimden aldın bukuşları ben ankara da yaşadım etlik eski garajda levazım depo ile ünallar pide kepap salonunun dibinde kuş besledim uçurdum, fahrettin atik ağabeyden mi yoksa nihat beyden mi geçme şu an beslediğin kuşlar bilmediğimde olabilir bu arada kel turana geçen saimlerin ona ne şekilde geçtiğini biliyordur o kuşlar yer değiştirmişti Kemal ağa yanlarına varınca hallerini düşün

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben bu kuşları muhafaza etmek soyunu korumak için tam 15 yıl oldu evimden ayrı müstakil ev kiraladım ve halende öyle nevşehirde her kuşçuya sorabilirsin beni, adliyeci derler bana ,ama şimdi nevşehir de kuş mevzsunu bir iki arkadaşla konuşrum artık buralarda arıyoruz dostu arkadaşı sevgiyi saygıyı takdir sizlerindir

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kim gelirse kapım açık buyur gel araplardan hiç uçurmadığım 5 tane kuşum var nasip olabilir güvenirsen elindekilere eş et derim ama kara ve kuru :)) veya senden isteriz istanbullu
yer müsait 500 kuşa yer var ama az beslemeye çalıyorum,görüştüğüm kuşçulardan biri zabıta ilhan şu an nevşehir göreme kasabasında zabıta memuru kümesinde 200 ü aşkın kuş var başta dayısı iğneci niyazi ,amcası zabıta kemal,şeref ağa,inekçi muharrem,sıvacı ömer ,ve feleksizler namı diğer bitliler Allah rahmet eylesin yok yok iyi meraklı bizde sebepleniyoruz işin sonu güzel damar ama ben matbaacılara meftunum saolsun Orhan baba (Orhan Tunç)

istanbullu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz basdemir
Meslek
eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Levent kardeşim Nihat benim dayımın ogludur .Nihat Necmi amca ve Sezai koçuboga ile görüşür sohbetleri iyidir.kuşlar Necmi amcadan geçmedir.üç kuşun birleşimden dolayı fazla kan girilmeye gerek olmuyor fakat bir agırlaşma var 6 adet yavrudan ikisini kaldıramıyorsun yada zor söküyor diger 4 kuş sıkıntı vermiyor. bunlardan 55 günlük yavrunun 1 saat uçtugunu biliyorum öyle böyle uçma degil bulutun bi katında. kara çakmaklılar adamı oturdugun yerden kaldırmaz aklın yerinden çıkar resmini koymuştum buraya .bende 10 adet var fazla çogaltmıyorum gerek yok. bi şey daha sana urfadan gelen çakmaklı erkek şimdiki moda olan şebab kuşların atasıdır. o yüzden iridir şebab kuşları tabi onlarda güzel işlendigi için görüntüleri temiz oldu. her kes bildigi gibi konuştu için neyin dogru oldunu alamak zorlaşıyor bilmeyenler için bende saldım artık .hele nihat hiç konuşmak istemiyor. sana da kolay gelsin iyi geceler dilerim.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
LEVENT YILMAZ' Alıntı:
ben bu kuşları muhafaza etmek soyunu korumak için tam 15 yıl oldu evimden ayrı müstakil ev kiraladım ve halende öyle nevşehirde her kuşçuya sorabilirsin beni, adliyeci derler bana ,ama şimdi nevşehir de kuş mevzsunu bir iki arkadaşla konuşrum artık buralarda arıyoruz dostu arkadaşı sevgiyi saygıyı takdir sizlerindir
:tamam: :tamam: :tamam:

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
LEVENT YILMAZ' Alıntı:
Saim usta,şeref ağa. zabıta Kemal ve Adil Kayabaşı Nevşehirlidir

Bir yanlışlık olmuş sanırım şerek aga erzincanlıdır

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
"gardaş aslen nereli oldugunu bilmiyorum fakat ben kendimi bildim bileli ankara solfasolludur halen evi oradadır daha önceleride çinçin dogum evinin arkasında otururdu o zamanlar kut beslerdi oyun kuşuna solfasolda başladı oglu ile aynı yerde çalışıyoruz halen görüşürüz gerekirse ögreniriz ama ben zannetmiyorum nevşehirde akrabası oldugunu gülşehirde yaşlı bir amca vardı hacı çok yaşlıydı şu an büyük bir ihtimal ölmüştür ona zümrüt araplardan vermişti o hacınında beyazları vardı iki nesil kuşlarında kümesi ayrıdı 90 lı yıllardı biz gitmiştik şeref amcayla yanına o zamanlar 60/70 yaşında şeref amca kuş istedi vermedi ta ankaradan boşa gittik geldik çok güzel beyazları vardı bende onun kuşlarından var dumanlı dumanlı kirli arap /arap takkalı hepsinden var "
bu ankara da arapçı Şafak'ın bana özelden 12 şubat 2009 tarihinde yazmış olduğu mesajdır, benimde bildiğim Nevşehir in Gülşehir ilçesinden olduğu Nevşehir e bağlı Nar kasabasında bir süre yaşayıp burdan Ankara'ya gittiğidir.

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
resimdeki yavru kızması dişi öz şeref ağadır kuşun kendisi zabıta İlhan dır anne babada kendisindedir, kısa bir süreliğine bende emanette durmaktadır.bende arapçı şafak gibi şeref ağa ile saim usta kuşlarının aynı kuşlar olduğunu düşünüyorum

Ekli dosyalar

LEVENT YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT YILMAZ
Meslek
ZABIT KATİBİ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
herkes gördüğünün aşığıdır sevgi ve saygılarla büyük kuşçuların diyarı kapadokya dan sevgi ve saygılarla