Neler Yeni

saim ustanın damarları noldu ve şimdi kimlerde var?

A

Anonymous

s.a tahir kemal bey kuş görmek istiyorsanız buyrun bir hafta sonu izmite gelin size saim ağanın damarından bir kuş izleteyim arkadaşlar kuşlarla ilgili çok ilginç bilgiler var ankarada bu kuşlardan sadece bilinen gercek özlerden sadece 3 yada 4 kişide var sakın aldanmayın kimseye kanmayın lütfen DİKKAT

Tahir Kemal Bozoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Kemal BOZOGLU
Meslek
~ Turist ~
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
A.S Tunc Bey....

Samimi ve icten davetiniz icin cok tesekkür ederim tunc bey,insaallah bir gün uzunca bir vaktim olursa ugramaya calisirim ama simdilik maalesef cok doluyum eger elinizde video varsa gönderin izliyelim fikrimizi söyliyelim fotograf kesmiyor acikcasi yoksada caniniz sagolsun,bu mevzuyu kapatalim cünkü cesitli polemikleri sebebiyet vermemesi acisindan.Ortam kisisellestirilmeye basliyor o nedenle iyi olacagini düsünüyorum.

Tekrar tekrar davetiniz icin tesekkür ederim ins, bir gün görüsmek ümidiyle hoscakalin.....

Sevgi ve Saygilarimla.

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamlar...

Ne yalan söyleyim Tenekeci Saim Usta ve Elektrikçi Şeref ismini ilk defa burada duydum ve heyecanla takip ettim şu ana kadar bu konuyu. Her ilde uçurduğu kuş ile meşhur olan birileri vardır mutlaka, ama bu isimler tüm Türkiye'de bilindiğine göre uçurduğu kuşlar çok merak uyandırdı bende. Bir de kuşların ortaya çıkışında Sivas'tan giden bir kuşun oluşu benim için daha bir anlam katıyor olaya. Anladığım kadarıyla bu kuşların nesilleri devam ettirilmiş. Ama gerçek, ama muadil. Her ne kadar kuşları bilmesem de, görmesem de bir yerlerde neslinin devam ettiğini duymak gerçekten benim için çok sevindirici. Sahipleri ebediyete intikal etmiş ama namları devam ediyor bu sayede. Bu olay, tüm illerimizde soy kirliliği yaşanmakta iken, ticari amaçlar uğruna üretilmiş ortada kuş görünümünde kargalar elden ele dolaşmakta iken çok daha önem kazanıyor bence.

Görünen o ki, şu ana kadar bu kuşların izini ANKARALI_AYHAN ve Tunc_54 isimli kullanıcılar bulmuşlar. Kuşlar bu kadar efsane olunca ve sahibinin hassasiyetini dikkate alarak biraz ketum olmak zorunda kalıyorlar doğal olarak, anlayışla karşılamalıyız bence. Ama tabi kendilerinden bu sorumluluk duygusu içinde yeterli gördükleri kadar da paylaşımlarını esirgememelerini rica ederiz. Fotoğraf, video gibi.

Şimdi, gerçekten bu nesli elinde bulunduran kuşçulara seslenmek istiyorum. Anlıyorum, bu devirde iyi kuşa sahip olmak ve türlü belalardan korumak gerçekten zor. Lütfen bu ve diğer ünlü nesillerden gelen kuşlara sahip çıkalım. İnşallah bu nesiller oldukça çoğalır ve her ilde izleme imkanını bulabilir tüm kuşçular.

Saygılarımla...

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm lar
tunç bey körfezde nerdesiniz bide bu kuşlar performans olark ne yapıyolar
gösterdiginiz fotodaki gök bi gökün taşıyabilecegi özellikleri pek taşımıyo süze bildigim kadarıyla
performansı hakkında yazarsanız sevinirim

A

Anonymous

s.a arkadaşlar tortor adlı arkadaşım adını bilmiyorum o yüzden kusura bakma

performans olarak kuşları şöyle anlatabiliriz öncelikle bu kuşlar aşı kuşudur isterseniz martıya eş yapın yawrusu oynar

bu kuşların kırıkları gecen sene cankırıda birinci olmuşdur ankaradada birincilikleri vardır istanbul kupasına ucan bir kuş var şu anda birinci olma olasılığı çok yüksek o kuşda yine özlerin kırıklarındandır abartısız ve samimi söylüyorum tabanla birlikde 10 ila 12 takla 2 minare arasında oyun yapanları mevcut ben şu anda 1 erkek ucuruyorum yerim müsait değil nuh çimentoda calışıyorum kuşlarımda fabrikada yerim müsait değil o yüzden kuşu adapazarında kupaya kaldırıcaz bu sene kuşu fabrikada hazırlıyorum sefere başlayıncada yer değiştiriyorum neyse arkadaşlar .

kimsenin sözüne inanıpda kanmayın bende saim ağanın kuşu var diye bu kuşlardan ankarada bile 4 kişiden fazla kimsede yok olanda varsa söylemiyor ben 4ay araştırdım 1 aydada 3 kez ankara gittim sonunda kuşları buldum ve beslemek bizede nasipmişş tortor arkadaşım kuş gök değil zaten üç kemerli dumanlı kirli bazı yerdede benekli dumanlı deniyor kuşların özleri arap gök ve taneli miskiden gelmekdedir arapların göz renkleri yeşile bakar yakında arabımın resminide sitede yayınlıyacağım ilginize teşşekürler

SAYGILAR

Tahir Kemal Bozoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Kemal BOZOGLU
Meslek
~ Turist ~
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
performans olarak kuşları şöyle anlatabiliriz öncelikle bu kuşlar aşı kuşudur isterseniz martıya eş yapın yawrusu oynar

:ckmk:

abartısız ve samimi söylüyorum tabanla birlikde 10 ila 12 takla 2 minare arasında oyun yapanları mevcut ben şu anda 1 erkek ucuruyorum kuşu fabrikada hazırlıyorum sefere başlayıncada yer değiştiriyorum

.......................................................................................................................................................

A.S Tunc bey....

Anlattiklariniz biraz komigime gittide kusura bakmayin ondan güldüm,martiyada vurup oyun kusu aliyorsunuz ya helal olsun.Birde oyununa gelelim bende sanmistimki söyle 50 takla 8,10 direk gidiyorlar öyle farkli kuslar ama yanilmisim kuslar belli kupa kusu imis yani siradan bildigimiz kuslardan,siz en iyisi elinizdeki kusun videosunu cekinde yollayin bir zahmette simdilik onla avunalim.

Size hayirli ucurmalar.....

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
size katılıyorum tahir bey agzınıza saglık bizler kuş belemeyelim o zaman martıyla oynatcakmış yok böle bişeee....tunç bey kuş adlandırmaları yöreye göre farklılık gösterebilir resme koydugunuz kuş bizde gök sinekli ve renginin gaga özelligini taşımıyo simsiyah gaga var kuşta paçaları beyaz gökte dumanlıda gaga beyaz başlamalı siyah bir akmayla bitmeli eskilerin ve taklacı performans kuş besleyenlerin görüşü böleee haa keza arapta da öledir paçası beyaz sazı beyaz beni olana arap gök gök sinekli dumanlı kuş tutulmaz nesli ve soyu bozuk demaktir.....
bende bir çift var beayaz ve dumanlı eş hayatta sazlı paça beyaz yavru atmaz tırnak beyaz atmaz ya çifte çifte beyaz yada dumanlı yavru verirler...
kaldıki taklacı kuş yer müsaiitligi aramaz sık ve dar olan yerde kuş daha iii oynar ....
ve tekrar tahir beye katılıyorum bi videooo gönderinde kuş görelim bizde eilimizdekileri bırakalım o zaman ......

mirocu

Kayıtlı Kullanıcı
kaldıki taklacı kuş yer müsaiitligi aramaz sık ve dar olan yerde kuş daha iii oynar ....

selam değerli dostlarım ..yazdıklarınızı okuyorum ,takip ediyorum ..haddime değil ama ben de ufak bir kaç şey söylemek isterim..tabii söyleyeceklerime katılmaya bilirsiniz saygı duyarım..bakın dostlar genelde iç anadoluda kullanılan tabir lerdir bunlar'' bir kaç minare,bir kaç direk,iki ağaç arasın dan geliyor,iki direk arasından geliyor v.b.'' şimdi ben sizlere bir şeyler anlatayım aslında kuşun sık ve dar olanyerden gelmesi yeğ değildir..nedeninen gelirsek ben sürekli açık alanda bakarım yer müsait olursa yani açık alanı savunurum..hatta teras ta sevnen mümkünse yerde bakmalı derim çünkü; eğer baktığımız kuşta amıyane tabirle pislik varsa açık alanda yani inmekte zorluk çekmeyeceği rahatça kendini atabileceği,yapışabileceği yerde bakmak en güzeli.varsa bir durumu belli eder kuş çabuk anlaşılır..ama sık ve dar yerlerde zaten kuş inmekte zorlanacak ve kjendini yukarıya çekecektir (gerçi bunuda bir süre yapar,daha sonra kendine mutlaka yer edecek ve konacaktır taklasız.)
şimdi dar ve sık alanda kuş için zor olan yerlerde seyrettiğiniz kuşa bence güven olmamalı..şimdi bir kuş uçuruyorsunuz bir süre sonra baktınız çatıya bir köşeye taklasız yapışmaya başladı,işte o konduğu yere bir engel bir mani koyarsanız o kuş bir hafta kadar yani kendine yeni bir yer edinene kadar yine terasa takla ile iner ama yer yaparsa yine yapışır..müm kün mertebe açık alan tercih edelim ki eldekinin ne olduğunu bilelim..saygılar

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sevgili ali hakan bey fikirlerinize katılmakla beraber bir iki cümle kurmak istiyorum izninizle...
yerde kuş besliyorum taklacı kuşun terasta iyi performans göstermedigini düşünenlerdenim
beenim yerimde açık büyük ölçüde lakin sık yerler daha ii oluyo kuşlarımız sık yerlerde daha keskin geliyoo yapışan kuş her yerde belli eder kendini kuşlarımız farklı yerlerde arkadaşlarımız tarafından uçurulmakta teras ve dama gitmemekteler en sık yerde bile terasa dama atan kuş bizde hemen elden çıkarılır.....

A

Anonymous

s.a arkadaşlar biraz fazla sacmalamışsınız tahir kemal ve tortor adına saygısı olmayanın başkasına olması zaten beklenilemez şimdi benim kuşları baktığım yerde yani nuh çimento sanayi"aş de hayvan beslemek yasak beyler ben kuşu orda söküyorum kimseye seyretirip yarışmaya ucuramadığım için kuşun yeri değişip adapazarına gidiyor orda kupaya ucuyor şimdi gelelim sizlerin yazdığı anlamı olmayan kelimelere beyler kuşların gaga göz ve tüy yapısı böyle neticede kuşları saim ağa böyle caprazlamış kuşlarında özeliği bu sizler in hangi kuşunda beli bir özelik var ama bu kuşların tüm soyunda aynı genetik özelik var şimdi ben size ne kadar anlatsamda siz anlamasınız onun için sizi biraz daha saygılı olmaya davet ediyorum arkadaşlar tahir ve tortor siz bu yazıyı neden takip ediyorsunuz burda olmanızdaki amac nedir? neyi merakediyorsunuz.

martıya vur yawrusu oynar cümlesinin altındaki anlamı akli dengesi yerinde ve düşünmesini bilen tüm normal insanlar anlamışdır ama yinede söylim kuşun kanının ne kadar sağlam olduğunu ve ağır bastığın ifade eder

gercek kuşculara selammollssuunnn

SAYGILAR

mirocu

Kayıtlı Kullanıcı
değerli dostum asgari müşterektede olsa anlaşmak iyidir..şimdi demek istediğim sık ve dar olanyerde iyi performans gösteren kuşun bir dosta verildiğin de alan açık alan ise aynı performansı beklemek yanlış olur..
aslında benim yazdıkalrım sadece bir cümleye karşı yazılmıştır..ana konunun dışına çıktığımız kanısın dayım ben ce başka bir konu açarak bu konuyu tartışmak daha güzel olacak..saygılar

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
dogru sölüyosun dostum fakat şunu ifade edeyim kuşlarımız dar alanda da dötr bi cepheside açık alnda da denenmiş olup üç aşagı beş yukarı aynı oyunu sergilemekteler ....

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şimdi saygıdeger tunç bey böle yazarak hem tunç beye hem şahsıma kuş besleme ve degerlendirme yapma adına haksızlık ediyosunuz burası özgür bi platform burda herkes saygı degerleri çerçevesinde yorum yapmakta serbes bildigim kadarıyla.....
bi gök bi dumanlıda bi arapta gaga yapısı ve rengi bahsettigim gibi olmalı aranılan özellik bu yanlışsam siz hariç bi taklacı besleyen saygıdeger kuşçu arkadşim yanlış desinnnnnn...

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arzu ederseniz msn de konuşlım tunç bey ben körfeze sık sık gelir giderim adresim [email protected]

A

Anonymous

s.a şimdi arkadaşım ben burda kuşların gaga yapısını yada tüyünü kuş gök yada dumanlının özeliklerini taşıyıp taşımadığını tartışmıyorum acılan başlıkdada böyle bir bilgiye yeryok zaten konu saim ağanın damarı yanılmıyorsam bu kuşlardan ankarada sayılı kişilerde olduğunu söylüyorum kuşların renk ve özelikleri farklı olabilir bu tartışılır fakat bu kuşların özleri gönderdiğim renkde takkalı ve göğüs bölgesinde tek beyaz tüy vardır kuşun özlerinin özeliği zaten bu işaretlerin olmasıdır arkadaşlar ben kırıklarını ucuruyorum bende daha iyisi var diyenin kuşunuda izlemeye ağrı dağınada giderim .

SAYGILAR

ANKARALI AYHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
AYHAN GÜNGÖR
Meslek
TİCARET
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selam aleykün arkadaşlar ben ankaradan ayhan tuncay arkadaşım dogrusunu söyler kuşun gagası deyil rengi deyil oyununa bakılır tabi oyun kuşu besliyorsanız ben oyun kuşu beslerim ankarada oyunkuşu beslenir zaten sizler sebab besliyorsunuz herhalde sayim ustanın kuşlarında pacaları dumanlı beyazlıdır ve bu kuşlar beyaz takalıda verir arap takalıda verir boz dumanlıda verir boz dumanlılar düzdür tüyden cıktıktan sonra boz dumanlı olurlar genelde kuşlar beneklidir yada sinekli bu kuşlardanda tuncay arkadaşda vardır. cangırıda kupa alan kuşun kardeşide ondadır erkekde özdür millete kaldıysa bende var ben kuşları biliyorum tanırım zaten kuşların herşeyiyle kuşdur sadece bilgilenin diye söylüyorum saygılar islam aleminin ramazan bayramını kutlarım hayırlı ramazanlar dilerim ankarada ayhan [email protected] om-----cep-0 5416490910---03124190280--iş : : :heyo: :heyo:

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tabiki şebab beslemiyoz ayhan kardeşim ama oyun ve performans kuşunda da saz beyaz paça beyaz tırnak simsiyah gaga olumsuz bi olaydır buda böle eskilerin ve büyüklerden ögrendigimiz böle bi gök dumanlı veya arapta gaga beyaz başlayıp siyah bi akmayla bitmeli tırnaklarda ve paçalarda beyazlık bulunmamalıbizde böle yanii benizde bir çiftim var dumanlı ve beyaz eşler ama yavruda ne paçalarda nede tırnaklarda beyazlık veya kanatlarda saz olayı asla görünmez yedi sekiz nesil yavru alındı atından böle bi renk bozukluguyla karşilaşmadık. yavrular ya dumanlı ya gök ya beyaz yada boz dumanlı atmakta. tabiki bu platformda tartışıcez oynatın koyunvideo yu görelim derim başka söze hacet yok bence...............

A

Anonymous

s.a arkadaşlar bence bu konu çok uzadı şimdi arkadaşlar kuşu merakeden yada görmek isteyen arkadaşlar buyrun kuşu yerinde görün gelin adapazarına seyredin videoyla falan olmaz bu işler ben 1 ayda 3 dört kez ankaraya gittim kuş yerinde seyredilir buyrun misafirim olun herkeze kapımız acık tortor arkadaşım oyun kuşunda göz rengi gaga rengi vs aranmaz kuş oynayacak adamında aklını alacak aklı başında olanları seyre beklerim :))))))))))

SAYGILAR

tortor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sabri yıldız
Meslek
sıhhi tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kim demiş aranmaz diyeee bi forum açalımmı yüz kişiden kaçı aranıyo dicek heee
izmite geliyom dewamlı eikimde gelcem inşaallah görüşürüz msn deyim ayrıca

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Oyun kuşunda göz, gaga, tırnak rengi aranırmı aranmazmı? Buyrun değerli yetiştiricilerimizi ankete bekliyoruz. Ankete oy kullanmak için adres: viewtopic.php?f=8&t=1713