Neler Yeni

Ödemiş Yerlisi ( Ödemiş Kelebeği) ( Ödemiş Sayası)

kuşcuyum_45

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
KUBİLAY KARATAŞ
Meslek
MAKİNA
Yetiştirdiğim Irk
Saya
abi bilgiler güsel sağol abi allahın işi işte girmez girmez oyuna bi girdimi alayına
KUBİLAY saygılarımla.......

gemlik16avci88

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İbrahim
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ustam yavru elinize mührü vurmuş :ckmk:
paylasım için tesekurler.İşallah Allah nasip ederse guzel bir oynar kafesi kurcam,süs kafesi kurcam.mulakatlar .dönekeler,cakallar bademliler cok hos insanın şevkini artırıyor.paylasım için tesekurler.
saygılar...

hongkong

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali Rıza GÜNALTAY
Meslek
KAHVECİ
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Merhaba arkadaşım bunların sade yani sırtları makassız olanlarından çıkıyor mu

hongkong

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali Rıza GÜNALTAY
Meslek
KAHVECİ
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
bunların sarı bademli olarak elimde 7-8 kadar sade olanlardan (makassız) olanlardan elde ettim.çok sağlam ve oyunları da fena değil

ugurrico

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur Merttürk
Meslek
öğrenci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
Maşallah çok güzel kuşlar..Böyle güzel ırktan beslemek isterim ulaşabileceğim bir adres var mı acaba?

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Paylaşım için teşekkürler hüseyin bey emeğinize sağlık güzel kuşlar.

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
SELAMLAR
MAŞALLAH 41 KERE ÇOK GÜZELLER
ACABA BUNLAR BİZM YERLİ IRKIMIZ MI?
YOKSA BİR MELEZLEMEDEN Mİ ÇIKMIŞLAR
SAYGILARIMLA

beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin ÇAVUŞ
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Verdiğiniz bilgiler için sağolun.Dışardan kul getirtmek yerine kendi yerli kuşlarımızı çoğaltsak daha iyi olcak.Ki bu kadar zengin kanlarımız olduktan sonra. :evet: Yalnız ben tirelerin alnındakileri sakar diye biliyodum yanlışmı?

TiryandaLi1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aytekin Yiğit
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Bir çiftte bende var bunlardan çok güzel kuşlar.Fotolarınıda koyayım.

Ekli dosyalar

kuscu burdurlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan yılmaz
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
hüseyin abi paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık çok güzel olmuş burdur dan selamlar.................

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
Resimleri görülen bu güvercinler Ödemiş' ten Hamdi hoca 'nın(babamın) 4 sene önceki kuşlarıdır.hala elinde olanlar var fakat çoğunu şahin kaptı vs. özbe öz yerli ırktır iki cinsin kırması değildir.şirazi hiç değildir.bu kuşların oynağı ve damarlısı makbuldür.gece yattığı yerden yakalanmadığı sürece kolay kolay teslim olmaz evi nutlaka bulurlar.1 ay düzenli tertipli uçurulmuş yavrular dahil.aşağıya ve karşıya doğru burkularak oyun yaparlar.uçuş süreleri yetiştirilişlerine göre, sahibine göre degişir.yavruyken uçmamışsa kartlayınca uçkunlaşmazlar.yapıları ayakları yüksek, boyun dik,tek veya çift badem 12 kuyruk, kuyruk üstü yağ bezesi,teleklerdeki beyazlıklar eşit ya da 1-2 fazla.elifleri düzgün, ökçeleri dolu, sarının,kırmızının,gelinalının koyu renklisi,ödulü, gök, pembe,açık sarının açık renklisi, gevşenlinin ise çıtırı makbüldür.
çok yüksek uçarlar çektiğin zaman anında inerler.terbiye edilmeye müsait bir yapıları vardır.ben kuşa değil kuş bana hizmet etmeli diyen ödemişli yılların kuşçularının beslediği ırktır.resimde görülen kuşlar tam 40 senelik soydur 2 damardan gelmektedirler. merak edenlerin bilgisine saygılar...

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
bu kuşları şiraziye nasıl benzettiniz çözemedim?biri paçalı biri paçasız,biri güllü biri kabak! benzetmeye kalkarsak çaykaya daha çok benziyorlar.

NuRİi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Nuri TOSUN
Meslek
ÖGRENCİ
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
muygun' Alıntı:
Resimleri görülen bu güvercinler Ödemiş' ten Hamdi hoca 'nın(babamın) 4 sene önceki kuşlarıdır.hala elinde olanlar var fakat çoğunu şahin kaptı vs. özbe öz yerli ırktır iki cinsin kırması değildir.şirazi hiç değildir.bu kuşların oynağı ve damarlısı makbuldür.gece yattığı yerden yakalanmadığı sürece kolay kolay teslim olmaz evi nutlaka bulurlar.1 ay düzenli tertipli uçurulmuş yavrular dahil.aşağıya ve karşıya doğru burkularak oyun yaparlar.uçuş süreleri yetiştirilişlerine göre, sahibine göre degişir.yavruyken uçmamışsa kartlayınca uçkunlaşmazlar.yapıları ayakları yüksek, boyun dik,tek veya çift badem 12 kuyruk, kuyruk üstü yağ bezesi,teleklerdeki beyazlıklar eşit ya da 1-2 fazla.elifleri düzgün, ökçeleri dolu, sarının,kırmızının,gelinalının koyu renklisi,ödulü, gök, pembe,açık sarının açık renklisi, gevşenlinin ise çıtırı makbüldür.
çok yüksek uçarlar çektiğin zaman anında inerler.terbiye edilmeye müsait bir yapıları vardır.ben kuşa değil kuş bana hizmet etmeli diyen ödemişli yılların kuşçularının beslediği ırktır.resimde görülen kuşlar tam 40 senelik soydur 2 damardan gelmektedirler. merak edenlerin bilgisine saygılar...

Bilgiler için çok teşekkürler hocam.Afyon'da sizde besliyor musunuz?

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
evet afyonda da besliyorum.yakında burda beslediğim ödemiş dolapçılarımın resimlerinide ekleyeceğim siteye

NuRİi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Nuri TOSUN
Meslek
ÖGRENCİ
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
muygun' Alıntı:
evet afyonda da besliyorum.yakında burda beslediğim ödemiş dolapçılarımın resimlerinide ekleyeceğim siteye
Resimlerini dört gözle bekliyorum hocam.Eklerseniz sohbet etmeyi, fikir danışmayı, eksiklerimi gidermeyi isterim. [email protected]

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
özelden yazabilirsin Nuri ama taklacıdan pek anlamam

sinoplu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aykut karadaş
Meslek
ofis görevlisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
hüseyin bey ; eğer askerlik bittiyse bana biraz zaman ayırıp bu kuşları temin etmek için bir yol bulabilirmisin..?? senin tanıdığın bildiğin kişiler vardır, ben almaya kalksam ne gibi oyunlarla karşılaşırım bilmem.. mehmet uygun bey ile görüşmüştük bi ara yardımcı olacaktı sağolsun oldu da, ama ödemişe gitme şansın yok. bana istanbula gönderecek bir dost kuşsever gerekli...

SAYGILAR..