Neler Yeni

ÖDEMİŞ DOLAPÇILARIM

OVAKENTLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ercan kalfaoğlu
Meslek
serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
mehmet abim bizim süslüler yakıyo...allah nazardan saklasın.bol yavru alman dilegiyle..portakal sarılar müthiş.ayrıca gök erkeginde müthiş..ödülü yok galiba.görüşürüz abi..k.i.b

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
OVAKENTLİ' Alıntı:
mehmet abim bizim süslüler yakıyo...allah nazardan saklasın.bol yavru alman dilegiyle..portakal sarılar müthiş.ayrıca gök erkeginde müthiş..ödülü yok galiba.görüşürüz abi..k.i.b
ödülü, açıksarı yok kardeşim istediğim gibi bembeyaz ödülü açıksarı bulamadım.benim kuşların soyunda da o renk yok öyle yavruda çıkmıyo anlayacağın.ödemişte var onlardanda buraya getirmedim damızlık kuşları

OVAKENTLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ercan kalfaoğlu
Meslek
serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
valla mehmet abi bende bir çift gök erkek ödülü dişi vardı bir gök yavru veriyolardı görmen lazım.ama sonra kavalılar agır basınca sattım..şimdi çok pişmanım sattıgıma.iki yavruda gök oluyodu...ama senin portakal sarılarda harika.allah bol yavru almak nasip etsin.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
sağol kardeşim masmavi gök dolapçıyada kavalayada akkanat kulayada hastayım.satılırmı o kuşlar ya!hele bide damarlıysa!

OVAKENTLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ercan kalfaoğlu
Meslek
serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
valla öle pişmanım ki sattıgıma..istesem çok güzel süslü besleyen arkadaşlar var yine yaparım ama şimdilik yapmayı düşünmüyorum..gök erkegin gözü ne oldu abi..

kuscu522

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cihan koyuncu
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
maşallah,kuşlarınız cok guzel boylu poslu, allah hepsını nazarlardan saklasın...bu kuşlar cok akıllı dıyolar..acaba dogrumu ?

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
kuscu522' Alıntı:
maşallah,kuşlarınız cok guzel boylu poslu, allah hepsını nazarlardan saklasın...bu kuşlar cok akıllı dıyolar..acaba dogrumu ?
evet doğru.soy takibi güzel yapılmış bir ödemiş dolapçısına hem yavru veriminde hemde damarına güvenebilirsin kolay kolay teslim olmaz.

kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kemal Tüfekçi
Meslek
kuyumcu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Mehmed Bey kuşlarınızı görmek yeni nasip oldu maşallah çok güzeller kendi ırkının en iyileri olarak gözüküyorlar..oyunlarını merak ediyorum biraz bilgilendirmisiniz?

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
kemal' Alıntı:
Mehmed Bey kuşlarınızı görmek yeni nasip oldu maşallah çok güzeller kendi ırkının en iyileri olarak gözüküyorlar..oyunlarını merak ediyorum biraz bilgilendirmisiniz?
sağolun.evet mükemmeli yetiştirmeye gayret ediyoruz.(sadakat+süs+oynaklık+düzgün yavru verimi).çabuk yükselen ve yüksekte oynamayı daha çok seven bi ırktır.hafif rüzgarlı havalar tam performansını gösterdiği hava şeklidir.göğüs üstüne basar gelirler , çapraz aşağı doğru dolap alırlar ve yere paralel olarak karşıya diye tabir ettiğimiz 3 tür oyun şekli vardır.oynarken tek tek karşıya yada çapraza vuran kuşlar olduğu gibi zincir şeklinde 5-10 dolabı birbirine bağlayanıda mevcuttur.bazısı da havasını alır almaz karşıya doğru oynayarak uçarki biz buna boşa kanat sallamıyo deriz.oyunları doyurucudur yani.ama has ödemiş dolapçısı olmak şartıyla.piyasada kırıklarıda malesef var
saygılar

kücük poyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eren poyrazlı
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
mehmet amca maşallah cok guzeller sarılar gözüme daha güzel gibi geldi.balıkesirden saygılar

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
selamlar
maşaallah kardeşim ödemişlerin çok güzeller.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
sağol kardeşim .getireyim bi çift besle uçur dedim istemedin

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
valla kardeşim getireyim dedinde sibop olayı bitiriyo beni ya sendeki çorap olayı gibi ama gerçekten maşaallahları var.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
evet bizdede çorap bitiriyo işi kardeşim

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
selamlar

mehmet hocam nasılsın hafta sonu pazarda 1 tane ödemiş denk geldi hiç yakından görmemiştim gerçekten güzel ırk yapılı havadaki performanslarınıda görmek isterdim.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
NERDEN DÜŞMÜŞ ORLARA O HAVA PERFORMANSLARI DAMARINA GÖRE DEĞİŞİYO.ÇEKİP YÜKLEYEYİM SİTEYE DİYECEM AMA ÇOK YÜKSEKTE VE SERT OYNUYOLAR YAKALANMAZ KAMERAYLA

erciben

Kayıtlı Kullanıcı
sene 1988..yasimda 8.. bi kuşçu abimiz bana ödemiş kelebeği vermişti..kuşçulaga başlamama sebep bu kustur..sabah yemlerini veriyorum okula gidiyorum geliyorum..hiç uçmuyolar..damda öyle duruyolar..bi gün değil iki gün değil günlerce hep aynı..etrafımdaki kuşcu abilerin kuşları uçuyo benimkiler niye uçmuyo diye hep üzülürdum..takı bi gün yeter artık bu kuşları uçurucam diyene kadar..her zaman kondukları çatıya çıktım bi gün.. elimde bi kargı ucundada poset..sallayıp durdum..uçtular..hemde ne uçma..bulunmuş olduğum bölgedeki bütün kuşçular kuş kaldırmışti bunları indirmek için ama bu iki kuş bırakın inmeyi o uçan kuş kümelerinin içine bile girmeden tam 4 saat boyunca uçtular..bu arada bir birlerinin üstüne doğru oyun yapmasıda çabası..yıldız tabir edilen göğe kadar yukseldiler..bi ara bi saat kadar gözden bile kayboldular..ben üzülmeye başlamıştim..kuşlar gitti diye ilk kez ucuyolardi bu şekil geri gelemez gelmez diye düşünüyodum..ama saatler sonra yine aynı kondukları çatıya indiler..ışte bu ödemiş kelebeklerinin benim kuşçuluga başlamamdaki en büyük sebeb..saygilarla..

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
doğrudur arkadaşım.damarlısı posta gibi damarlı olur kalktığı yeri illa bulur.

kordonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aygun yılmaz
Meslek
ogrencı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bizim buralarda bu tur guvercinlere tire adını vrıolar bende 1 cift var kara kanat olanından bir tanede yavru var ama ucusları ve donusleri güzel

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
SİZİN ORALARDA TİRE KELEBEĞİ DESİNLER GENÇ ARKADAŞ.bunun tartışması epey yapıldı formu incelersen görürsün.özbe öz ödemiş dolapçısıdır bunlar.ödemişten başka yerde bulamazsın.