Neler Yeni

Kuşlarım Yumurtalarını Yemişler

TempesTs

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Durduk yere yumurta kirip, kabugunu yiyenine rastlamadim ama yumurta çatladıktan sonra kabuklarini yiyorlar afiyetle benimkiler.

Pessimiste

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muzaffer Kurtuluş
Meslek
Grafik Tasarımcı
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Fare yemiş olabilir bence de ... Bence etrafa bir bak fare pisliği varmı alıştılar mı gitmez o hayvanlar .. Yeme dadanır yumurtaya dadanır . Güvercin kendi yumurtasını kırıp yemez de kabuğunu yer doğrudur . Bence bi kontrol etmende yarar var .

erdinç kalyoncu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdinç kalyoncu
Meslek
özel sektör
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Pessimiste' Alıntı:
Fare yemiş olabilir bence de ... Bence etrafa bir bak fare pisliği varmı alıştılar mı gitmez o hayvanlar .. Yeme dadanır yumurtaya dadanır . Güvercin kendi yumurtasını kırıp yemez de kabuğunu yer doğrudur . Bence bi kontrol etmende yarar var .
inanınki ben farenin ön ayaklarıyla yumurtayı tutup koşarak gittiğini gördüm hemde 3 kez ve ondan sonra fareleri yok ettim öldürdüm hepisini .yani değişik olaylar var bulnacak ama sabır göreceğiz.

ilkay06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilkay özer
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Benim bir kaç kez başıma geldi. Zayıf olan yumurtanın üstüne yatan kus yumurtanın zayıflığı nedeni ile yumurtayı kırmış. Kümesi açmıştım kuslar dışarı çıktı bi baktım arap dişinin altında beyaz bişey sallanıyor. kusu yakalayıp baktığımda yumurtanın kırılıp kusun alt tarafına yapıştığını gördüm. Kusun altı komple yapış yapış olmuştu.

Ayrıca kusun gagası sarı demişsin. kus yumurtanın kırıldığının farkına varmayıp yumurtayı kontrol ederken ya da yumurtayı çevirmek isterken gagasına sarılık bulaşmış olma ihtimali hayli yüksek.

Ben tavuğun kırılan yumurtasını yediğini gözümle gördüm. Küçük yeğenime kürke yatan tavuğu gösteriyordum. onunda elinde taş varmış. taşı tavuğa attı ve yumurtanın teki kırıldı. tavukta kırılan yumurtayı hemen yedi. yalnız diğerlerine dokunmadı. Güvercinlerde böyle bi durum olacağını zannetmiyorum. Tabi eğer gözünüzle yediğini gördüyseniz ona bişey diyemem.

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Bende arkadaşların fikirlerine katılıyorum.Yumurta kırılmış olabilir veya fare alırken çırpınma esnasında da kırılmış olabilir.Kuşda gagasına tuyune bulaştırıyor.Şunuda eklemeden geçemeyeceğim herkesin fikrine kızmadan ciddi bir şekilde saygılı olmak lazım.

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Arkadaşlar Değerli Yorumlarınıza Teşekkür ederim, kümes içinde baya bir araştırma yaptım aksam;), Ve vardığım karar şu, bilmem siz ne dersiniz, mavilerle miskilerin follukları yan yana, bence erkek mavi miskilerin folluğuna girmiş kavga etmişler, bu sırada yumurtalar kırılmış, kuşlarda yumurtaları yemişler(Başından beri kabuklarından bahsediyorum) , doğada böyle birşey vardır tüm hayvanlar bu tarz durumlarda yırtıcı hayvanlara davet olmaması açısından böle şeyleri yerler.

Fare Konusuna gelınce, fare olması imkansız arkdaşlar.

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
tengelli' Alıntı:
güvercinin yumurta kabugu yemesiyle yumurta yemesinin arasında fark var güvercin yumurta yemez sen bunları polemik olarak düşün sen öyle bil benim anlamadıgım güvercinler hakkında bu kadar az bilgisi olupta kendini bilgili sanan birine nasıl bölüm yöneticiliği verilmiş sadece internette cok duruyor diye mi? BU SORUM YÖNETİME
Arkadasım seni hiç ilgilendirmez benım neden yonetıcı oldugum, ayrıca kendımı bılgılı saysam buraya konu açıp soru sormam :). Bu ortamlar için çok ekmek yemen lazım çoook :) :slm: :slm: .

Bu arada yumurta yemekten kasıt tabıkı kabugunu yemesı :) :heyo: burdakı ınsanların cahıl olmadıgını varsayarak yumurtasını yemıs dedım, yanı uzun uzun yok kabugunuı yemıs sıvısı akmıs falan anlatmadım, pardon istisnalar varmıs :s:

ARAPCI ŞAFAK' Alıntı:
arkadaşlar konuya tam vakıf olamadım yumurtayı fare yer yaşadık fakat kümesin kapısı açıksa başıma 3 kez gelen bir olayı yazmak istedim sonuncusu bugün oldu bildigimiz karga yuvaya girmiş sadece yumurta degil yavruların bile kafasını delmiş hatırlatmak istedim
ALLAHA EMANET OLUN ŞAFAK
Yok abi kumes kapalı, sanırım kavga ettıler o sırada yumurtalar kırıldı, yumurtalar kırınca Kabuklarını yediler, basit bir olaymış sanırım yani :)

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
KuCuKaFaCaN' Alıntı:
burdakı ınsanların cahıl olmadıgını varsayarak yumurtasını yemıs dedım, yanı uzun uzun yok kabugunuı yemıs sıvısı akmıs falan anlatmadım, pardon istisnalar varmıs :s:
Belkide siz milleti degilde millet sizi cahil olarak gormus ve o yuzden yumurtanin kabugunu mi yoksa sarisinida mi diye sormus olabilirler degil mi ama ?

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Fenerbahcem' Alıntı:
KuCuKaFaCaN' Alıntı:
burdakı ınsanların cahıl olmadıgını varsayarak yumurtasını yemıs dedım, yanı uzun uzun yok kabugunuı yemıs sıvısı akmıs falan anlatmadım, pardon istisnalar varmıs :s:
Belkide siz milleti degilde millet sizi cahil olarak gormus ve o yuzden yumurtanin kabugunu mi yoksa sarisinida mi diye sormus olabilirler degil mi ama ?

Haklısınız konu dısına cıkmaya gerek yok sonuc olarak bı yalnıs anlasılma olmus :) :slm:

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
sen daha pacalı donla gezerken biz bu işlerin içindeydik. sen borunun öttüğünü san hala bu kadar cevap veren insanları salak yerine koy aklınca valla site yönetimi ben bu kadar gevşek bozisyonda bu gibi şahıslarla muattap olmaktan bıktım uzun bir süre ara vericem sonra geldiğimde hala bu tür insanlar sitedeyse en isi yine kend bildiğini kendine saklamak diyip veda ederiz veda etmeye değen insanlara herkese bol sohbetler görüşmek üzere birde o ortam diyen kardeş bana ömer bey kardeşimiz teklif etti ve ben cok memnun olurum ama uygun değilim diye teşekür ettim.

erdinç kalyoncu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdinç kalyoncu
Meslek
özel sektör
Yetiştirdiğim Irk
Bango
şeref' Alıntı:
Ya iyi madem , hiç rastlamdım ben ,( 20 yıldan fazladır güvercin beslerim) ama madem sizin kuşlar yumurta yiyor , sizde ısrarlısınız bu konuda , diyecek bir şey kalmıyor, uzatmaya lüzum yok ben ce, afiyetolsun diyelim neyapalım .. selamlar .ŞEREF
YİNE MRB ben ayrıca avcılık ta yapıyorum bizde kuşu veya yumurta yiyen köpeklerimizi hemen elimizden çıkarıyoruz sende gönder onları bence bu iş kökten hallolsun saygılar

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tengelli' Alıntı:
sen daha pacalı donla gezerken biz bu işlerin içindeydik. sen borunun öttüğünü san hala bu kadar cevap veren insanları salak yerine koy aklınca valla site yönetimi ben bu kadar gevşek bozisyonda bu gibi şahıslarla muattap olmaktan bıktım uzun bir süre ara vericem sonra geldiğimde hala bu tür insanlar sitedeyse en isi yine kend bildiğini kendine saklamak diyip veda ederiz veda etmeye değen insanlara herkese bol sohbetler görüşmek üzere birde o ortam diyen kardeş bana ömer bey kardeşimiz teklif etti ve ben cok memnun olurum ama uygun değilim diye teşekür ettim.
Kenan abi nereye gidiyorsun ya , sende istemedigin kisilerle muhattap olmazsin olur biter.
Sen gidersen o giderse kalite kaybedecek bu site , adminleri de hic anlamiyorum kusura bakmasinlar.Sessizce olaylara seyirci olmalarinida hic anlamiyorum.

Burda inandigim bir iki kisi var , bunlarin arasinda Kenan abide var.Burda onlarsiz gezinmek icimden gelmiyor , ben buraya uye oldum bu kaliteli insanlar sayesinde.Ama onlarda yoksa bende yokum.

Saygilarimla.

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Bakın değerli arkadaşlar çok üzerinde durulacak bir konu değil bu ; kimse alıcı değil( Karşıdaki nin fikrini) , saçma bir konu üzerinden birbirimizi inciltmeyelim, yok yumurtayemiş veyahut yememiş, neyse ne, çok önemli değil..
Seviye düşüyor bune böyle , ben anlam veremiyorum yazık oluyor , tengelli abimizin ve diğer tüm fikirsahibi olan arkdaşların fikirleri önemli , insanların birbirlerinin fikirlerine katılmasıda şart değil, zaten ben çok manalı bulmuyorum bu konu başlığını . Ve artık bir katkıda da bulunmak istemiyorum arkadaşımız bir konu açmış iyi kötü düşüncesii anşatmış , Pekfazlada yapılan değerlendirmelere yakın durmuyor, kendi fikrini savunuyor .
Bu durum da alacak veya öğrenecek bir konusu yok demekki açtığı konu ile ilgili.
. Bu şekilde anlamsız söz dalaşının veya birbirimizi kıracak laflar etmenin manası yok . Bırakalım bu konuyu burada derim ben .. selamlar .ŞEREF

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kenan beye katılmamak mümkün değil. Küçükafacan forumda yeralan arkadaşlara konu hakkında bilgi soruyor sonrada kalkıp alaycı bir tavırla insanların tecrübesiyle dalga geçiyor. Güvercin yumurta yemez. Bunuda kuş besleyen her kes bilir. Konu hakkında ısrarcı olmak her şeyi ben bilirim havalarına girmek kimseye yakışmaz. Hele sitede yöneticilik görevi yapan birine hiç yakışmaz. Bir şeyi bilmiyorsan bilene saygı duyacaksın. Ben konu ilk açıldığında cevap yazmayı düşündüm ama sonra baktım seviye düşmüş diye gerek görmedim.
İki kuş yer yüzünden kavga ederse yumurtalar büyük oranda zarar görür ve çoğunluklada kırılır. Diğer kuşlarda kabukları yerler. Ama hiç bir güvercin yumurta yemez.
İkincisi ise yumurta zar olarak yani kabuksuz yumurtlanmışsa kırılır. Bunların dışında yumurta kayboluyorsa ilk şüpheli fare, ikinci şüpheli saksağan, üçüncü şüpheli ise yılandır. Başkada ihtimal yoktur. Saygılar..

dushekimi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet fenerci
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
güvercinler yumurta yemezler, yumurtanın kırlmasının - kaybolmasının bir çok sebebi vardır, fare olabilir taşır kırır yer , bir ikincisi kendim şahit oldum kuş yumurtalara yatınca yeni yumurtalayacak kuşlar gibi ayaklarını bir ileri bir geri tırmalamaya başladı yuvayı bu arada göğsunude yumurtaların üstünde sürterken yumurtalra kırıldı böyle de bi durum var ama kuşların yumurta yemezler, uzatılacak bir konuda değil başka cevabıda yoktur...

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Arkadaşlar bu konunun bukadar uzamasına inanamıyorum ya cıdden, guvercın yumurta yemez kırılmıstır kabuklarını yemıslerdır dıyorsunuz anlam veremıyorum ben bu cumleye, ben zaten yumurta yemekten kasıt olrak kabugundan bahsedıyorum sayın arkdaslar allah askına ben kımseye saygısızlık yapmıyorum, ama yalnıs anlasılma var, TEKrar tekrar yazıyorum kuslarım yumurtlarının kabugunu yemiş, kırıldımı ne oldu tam bılmıyorum ama sonuc oalarak kabuklar yenmiş açık ve net... Neyse cidden muhabbeti uzatmak ıcın degıl, sadece yorum yazalım dıye boyle bır konu actım, ama benı yalnıs anladınız...

mirocu

Kayıtlı Kullanıcı
selam değerli dostlarım...evet özgür e katılıyorum..insan doğada yada ona ait bir parçada bir çok değişik olay yaşar,gözlemler ...bir çoğunu ilk kez görür ve anlam veremez..işte olan bişeyi paylaşmak bunun ti ye alınması değil irdelenmesi açısındandır..burada olana yorum herkesin hakkıdır ama olayı başka boyuta çekmek kimsenin haddi değildir..

O

Oktay Dağhan

Benim demkeş kuşlar da yiyor, bu gün bi arkadaşın kuşları da yemiş, o sebeple çözümünü araştırayım dedim ama verilen cevaplara bakılırsa hepiniz mandıra filozofusunuz.