Neler Yeni

Kuşlarım Yumurtalarını Yemişler

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Selam arkadaslar cok ılgınc bı sekılde pazartesı günü 2. yumurtasını yapan miskim yumurtalarını yemiş :S, daha onceden yavru aldım ve yawrularına cok ıyı bakıyordu ancak dun aksam eve gıttıgımde bır baktım altında yumurta yok, bıraz arayıp taradıktan snra baktımkı folluk ıcınde kucucuk bı parca yumurta var :S, yumurtalardan başkada eser yok, yumurtalıgı kaldırdım altında yumurta sarısı akmuış biraz, resmen yemişler yani yumurtalarını, iişin en kötü kısmı, miskilerim yumurtalarına yavrularına ıyı bakıyor diye aynu gun yumurtlayan mavi takımla yumurtalarını değiştirmiştim... Gitti caanım yumurtalar... :? :? :?

Böyle birşey olmasının sebebi ne olabılır acaba?

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Selam arkadaslar cok ılgınc bı sekılde pazartesı günü 2. yumurtasını yapan miskim yumurtalarını yemiş :S, daha onceden yavru aldım ve yawrularına cok ıyı bakıyordu ancak dun aksam eve gıttıgımde bır baktım altında yumurta yok, bıraz arayıp taradıktan snra baktımkı folluk ıcınde kucucuk bı parca yumurta var :S, yumurtalardan başkada eser yok, yumurtalıgı kaldırdım altında yumurta sarısı akmuış biraz, resmen yemişler yani yumurtalarını, iişin en kötü kısmı, miskilerim yumurtalarına yavrularına ıyı bakıyor diye aynu gun yumurtlayan mavi takımla yumurtalarını değiştirmiştim... Gitti caanım yumurtalar... :? :? :?

selamlar kuşların yumurtasını yememiş sadece sürdüğün mavinin yumurtaları biraz zayıfmış yatarken kırılmış. tabi yumurta akı kalmaz genelde sarısı kalır akı tutkal gibidir hemen yapışır yatan kuşun üstüne ve aktıgı yere ordada seffaf bir şekil alır. şöyle bir gerçek var güvercin yumurtasını yemez.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
KuCuKaFaCaN' Alıntı:

Kuşlar yumurtasını yemez ama kırar. Bunun nedeni bence yumurtaları değiştirmen olabilir yani kuş senin yumurtasıyla oynadığını gördüyse tedirgin olup kırmış olabilir...

MustanG

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim Kırımlı
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.a

Geçmiş oLsuN. :) Gitti maviler... Bi dahaki sefere inşallah.

bursalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emrecan tunca
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
evet güvercin yumurtasını yemek biyük olasılık bir nedenden dolayısıyla kırılmıştır yoksa başka bir sebebi yokrur inşallah birdaki sefere böyle bişey olmaz

Arktonnesos

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali E.
Meslek
Zeytinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sayın kucuk afacan, mavileriniz genç kuslarmıdır? yumurtaları zayıf olabılır yada yumurtlama donemınde minerali az vermiş olabilrmisiniz?

erdinç kalyoncu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdinç kalyoncu
Meslek
özel sektör
Yetiştirdiğim Irk
Bango
mrb küçük afacan kuşlar yumurtalarını yer ama sadece kabuklarını eğer mineral ve kum gibi ihtiyaçlarını verirsen yemezler. ama seninkiler biraz geç yemişler yumrtlamadan önce yer seninkiler ise yumrtladıktan sonra yemiş.saygılar

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Yememiş dien sayın arkdaslar; acaba kus yumurtalarını yemedıyse, sıvısı durupda kabukları nerye gitti, acaba ustune oturdugu ıcın bıyerıne kacmıs olabılırmı :ckmk: :ckmk: :ckmk: :d, Mavilerim genc kuslar degıller, daha onceden 2 takım yavru almıştım, yumurtaları da zayıf degıldı genelde haftada bır kuslara mineral takviyesi yaparım, zaten terastada bol bol kum vs. yiyorlar, miskide biraz halsizlik vardı sankı, yumurtaya bakamıcagı ıcın yeme ıhtımalı varmı :s: :? :?

ilkay06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilkay özer
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kucuk Afacan kardeşim öncelikle insanlara fikirlerini sormuşsun. İnsanlar sana fikirlerini söyleyincede alaycı bi ifade ile cevap yazmışsın.Fikirlerini söyleyen insanlara böyle yanıt vermene üzüldüm.

Ben yıllardır kuş beslerim ve şimdiye kadar güvercinlerimden yumurtalarını yiyen görmedim.

Ayrıca sarısı duruyor kabukları bi yerlerine mi kaçmış diye yazmışsın. Eğer kuşun yattığı yumurta kırılmış ise hayvan minarel eksikliğinden ya da her hangi bi sebepten dolayı sarısını ya da beyazını değil ama kabuğunu yer. Bunu denemek için tavuk yumurtasının kabuğunu ufak ufak parçala ve kusların önüne at. iştahla yediklerini gözlerinle görebilirsin.

Zaman zaman kuslar zayıf ve biçimsiz yumurta yumurtlayabilir. Yumurta dayanıksız ise kus üstüne yattığında belki ilk günler değil ama bir kaç gün sonra kırılabilir. Bu güvercinlerinin yumurtalarını yediikleri anlamına gelmez.

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Sayın ilkay kardesım, iyi anlatıyorsun güzel anlatıyorsunda, soyledıgın tezlerı çürütmüştüm yukarda :) :hungur: , ben insanlardan neden yumurtasını yemiştir durup dururken dıe fikir almak istiyordum kumeste olanlar hakkında degısık teoriler üretsin diye değil :) :pilot: . Özellikle kusun altına yumurta koyarken bakmıştım, yumurtalar gayet güzeldi :evet: , Ben diyorum acaba kusta biraz kırıklık(kırgınlık) olduğu için mi böyle birşey yaptı Çünkü kuş 1. yi yumurtladıktan sonra yumurtasının başında durmuyordu, dedım herhalde 2. yi yumurtlayınca düzelir, fazlada gözlemleme imkanım olumuyor...:? . :utangac:

Yumurta Sezonu oldugu için illaki bozuk veya gereksız yumurta oluyor, bunlarda kumesin önüne parçalayıp koyuyorum onu bile yemiyorlar :) :eek:ley: :?

Ayrıca Yorum yaptığını için teşk ederim, başına böyle birşey gelen baska bir insan yokmu?

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Eger yok illa da yediler diyorsan , ozaman belki kumesine baska bir hayvan girmis o yemis olabilir.
Kuslarin yumurta yiyecegini hic zannetmiyorum..

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
sen bildiğini oku bilgi verenin bilgisini ve deneyimini değil.yerken gördün mü ? yok görmedim kabuk yok olmaya bilir yuvanın bir kenarından eninde sonunda cıkar. he seninkiler yemiş dünyaya yeni bir ırk güvercin daha sunmuşsun o ayrı yama yam taklacılar.bir şeyi bilmiyorsan bilenin bilgisine saygı duyki her bilgiye ihtiyacın oldugunda cevap yazsınlar.

ilkay06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilkay özer
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yumurtaları fare yada benzeri bi kemirgende kırmış olabilir.

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
tengelli' Alıntı:
sen bildiğini oku bilgi verenin bilgisini ve deneyimini değil.yerken gördün mü ? yok görmedim kabuk yok olmaya bilir yuvanın bir kenarından eninde sonunda cıkar. he seninkiler yemiş dünyaya yeni bir ırk güvercin daha sunmuşsun o ayrı yama yam taklacılar.bir şeyi bilmiyorsan bilenin bilgisine saygı duyki her bilgiye ihtiyacın oldugunda cevap yazsınlar.

Bilgileriniz için teşekkür ederim :), ilginc bi durum olmasa yazmıcam zaten :) kus agzı yuzu yumurta :D sokmus kafayı yemıs :) güvercinler zaten yumurta yer ayrı bır ırk cıkmasına gerek yok sayın bılgınc beyler :). Ben bilgisizim cahilim bişey bilmiyorum, ama sizin gibi ÇOK BİLGİLİ insan lar sayesinde bazı şeyler öğreniyorum :), mesela polemik için komik duruma nasıl düşüldüğünü falan :tamam: :s: :s: :). Tekrardan verdiğiniz bilgiler için teşk ederim. :evet:

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
tengelli' Alıntı:

Bilgileriniz için teşekkür ederim :), ilginc bi durum olmasa yazmıcam zaten :) kus agzı yuzu yumurta :D sokmus kafayı yemıs :) güvercinler zaten yumurta yer ayrı bır ırk cıkmasına gerek yok sayın bılgınc beyler :). Ben bilgisizim cahilim bişey bilmiyorum, ama sizin gibi ÇOK BİLGİLİ insan lar sayesinde bazı şeyler öğreniyorum :), mesela polemik için komik duruma nasıl düşüldüğünü falan :tamam: :s: :s: :). Tekrardan verdiğiniz bilgiler için teşk ederim. :evet:

güvercinin yumurta kabugu yemesiyle yumurta yemesinin arasında fark var güvercin yumurta yemez sen bunları polemik olarak düşün sen öyle bil benim anlamadıgım güvercinler hakkında bu kadar az bilgisi olupta kendini bilgili sanan birine nasıl bölüm yöneticiliği verilmiş sadece internette cok duruyor diye mi? BU SORUM YÖNETİME

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
tengelli' Alıntı:
KuCuKaFaCaN' Alıntı:
tengelli' Alıntı:

güvercinin yumurta kabugu yemesiyle yumurta yemesinin arasında fark var güvercin yumurta yemez sen bunları polemik olarak düşün sen öyle bil benim anlamadıgım güvercinler hakkında bu kadar az bilgisi olupta kendini bilgili sanan birine nasıl bölüm yöneticiliği verilmiş sadece internette cok duruyor diye mi? BU SORUM YÖNETİME
Kime ne şekilde yöneticilik verileceğine bırakın da yönetim karar versin. memberlist.php?mode=leaders adresinden kişilerin hangi bölümlerde yönetici olduklarına bakarsanız Bu Sorum Yönetime yazmanıza gerek kalmayacağınıda bilirsiniz.
Kullanıcılar ile ilgili sıkıntılarınızı foruma değil iletişim kanalıyla yönetime iletmelisiniz.

Konu Başlığı: Kuşlarım Yumurtalarını Yemişler

ARAPCI ŞAFAK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şafak YILANLI
Meslek
İşçi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar konuya tam vakıf olamadım yumurtayı fare yer yaşadık fakat kümesin kapısı açıksa başıma 3 kez gelen bir olayı yazmak istedim sonuncusu bugün oldu bildigimiz karga yuvaya girmiş sadece yumurta degil yavruların bile kafasını delmiş hatırlatmak istedim
ALLAHA EMANET OLUN ŞAFAK

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
peki bu arkadaş kuşum dört yumurta yumutladı konusuyla ilgilide insanların verdiği cevaba ayni şekilde tavır yaptıgı halde bu tarz davranışı bu sitedeki başka bir arkdaş yapsa uyarmazmıydınız o zaman uyarın. ya konuları cittiyetle acsın aldıgı cevaplara olgunca cevap versin yada adam gibi cevap yazanlarla t... geçmesin konu acma kapama yetkinizi kullanıl haksızsam siteye giriş hakkımı kaldırma yetkinizi kullanın. BU DA YÖNETİME.

murat 22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat kaymak
Meslek
özel güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
kuş yumurta yemez o yumurtaları yese yese fındık faresi yemiştir . :ckmk: kım ne derse desin GÜVERCİN YUMURTA YEMEZ onu yıyen fareden başkası degildir gagası sarı dıyon hayvan ne yapsın yumurta gıtmiş altından sanıyo yumurta var gagasınla nasıl yumurtayı donduruyosa aynı şekıl soktu gagasını arıyo yumurtayı sonra yok efendim yumurtayı yedi hadi canım az düşünde konuş OLMAYACAK DUAYA AMİN DEME :sinirli: hem mıllet sana yardımcı olmaya çalışıyo sen bide mılleti tii ye alıyon yapma :sinirli:

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Ya iyi madem , hiç rastlamdım ben ,( 20 yıldan fazladır güvercin beslerim) ama madem sizin kuşlar yumurta yiyor , sizde ısrarlısınız bu konuda , diyecek bir şey kalmıyor, uzatmaya lüzum yok ben ce, afiyetolsun diyelim neyapalım .. selamlar .ŞEREF