Neler Yeni

KUŞLARIM VE KÜMESLERİM

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
şeref' Alıntı:
Kuşlar güzel gözüküyor , özelikle'' açık gök hafif sinekli ''takımı beğendim , yerinizde uçurmak için çok ideğal Allah keyifle beslemek, uçurmak nasip etsin .. selamlarŞEREF
şeref bey teşekkürler iyi dilekleriniz için, bu takımda çok idialı ne diyim haklısınız:) erkeği tgf kupasına hazırlanmış ancak eser almış ve yatırılmış bi kustur,dişiside yakın oyuna sahıp iyi bir dişidir,erkegın anası babası ortagımdadır, saygılarımla...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Faruk Yapar' Alıntı:
kuşlarınız gerçekten çok güzel hepsinin tüyü kadar hayrını görün kümesinizinde bölümleri de ayrı güzel fakat kümesinize biraz daha bakım yapsanız daha iyi olur gibi ama olsun güzel kuşlar ve çeşitli kümes için sizi tebrik ederim!!!

teşekkürler iyi dilekleriniz için, de bakım yapma tavsiyenizi pek anlamadım çünkü kümeslerim çok bakımlı ve temızdır, sadece kapıları demıre tahta montajını beceremedıgımden onları bakır telle acıp kapatıyrum onu kastettiysenız, onun haricinde kümeslerim fazlasıyla bakımlıdır, hatta misafirlerimi şaşırtacak kadar, hiç bir kusum pisliğe basmaz her hafta kumeslerın altı toplanır, hergun su ve yem tazelenır vs vs ölüyorum yorgunluktan bunları yaparken daha ne yapayım :)) saygılar...

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
masallah masallah güzel kuşlar ali kardesim güle güle besleyiniz
SAYGILAR

mazidenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun BEKAR
Meslek
tekstil
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maşşalah kuşalarınız cok güzeller özellikle 5.6.7.resimdeki kızılsinekli çift mükemmel görünüyor

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuscu_marik' Alıntı:
masallah masallah güzel kuşlar ali kardesim güle güle besleyiniz
SAYGILAR
eyvallah abi sağolasın daha iyileri sizlerde olsun...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
mazidenbiri' Alıntı:
maşşalah kuşalarınız cok güzeller özellikle 5.6.7.resimdeki kızılsinekli çift mükemmel görünüyor
iyi dilekleriniz için teşekkürler, de genelde miski takım çok beğenildi , beğenilmeyecek kuşlar değil lakin diğerlerinin neler yaptığını bi bilseniz sanırım miski takım sonlara yaklaşır :)) mesela sabuni bi takım var , mesafe vs vermek istemiyorum ama inanılmaz yavru düşüyor altlarından, eski sahipleri ucurdu ordan biliyorum, mavi boncuklu erkek ve cakmaklı erkeğin takımları, ibikli erkek ve nuhudi, aynalı cakmaklı erkek ve ibikli mavi dişi,hüseyın abının beyaz erkegı ve ali abinin bıyıklı sabunoı dısısı ... gerçi hiçbirini birbirinden ayırt edemiyorum ama miski takım 20 mt civarı oynar ve tertibatı çok iyidir, ancak diğer takımlara nazaran mesafesi en kısa takımdır ama tabi dişisi özellikle fotomodel gibi :)) saygılarımla...

hüseyin turan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin turan
Meslek
kuşçu
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
MERHABA ALİ KARDEŞ;

VERDİĞİN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI VERECEK KAPASİTEDE KUŞLAR BESLİYORSUN.UNARIM YAVRULARDA ARADIĞINI BULURSUN VE GELECEK YILLAR İÇİN İYİ BİR KÜMES YAPARSIN.YANLIŞ ANLAŞILMASIN EKELER GAYET GÜZEL AMA EN İYİ KUŞ NE YAPTIĞINI BİLDİĞİN KUŞTUR.O YÜZDEN YAVRULARA BİRAZ YÜKLEN,EN AZINDAN FAZLA KUŞA ÇALIŞMAK GİBİ ZOR BİR DURUMDAN KURTULUR,GEREKİRSE ELEMEDE YAPABİLİRSİN.ÇÜNKÜ GERÇEKTENDE BAYAĞI EKEN VARMIŞ....

SAYGILAR KARDEŞİM GÜZEL GÜNLERDE ZEVKLE BESLEYİP UÇURMAN DİLEĞİYLE.....

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
Hüseyin bey e aynen katılıyorum.. uçur altlarından ne geldiğini bil.. unutma çok iyi bir çift kuşu denemek bile 1 yıl..

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
abi kimde az var ki :)) katılıyorum süre acısından uzun bi süreç ama neticede hep izlenmiş kuşlar, hepsini bizzat görmedım ama gören 10 11 iyi kuscuyla beraberiz, o yüzden hiçbir emek zayi olmaz , istisnalar hariç takımların altından gelen yavruların hemen hepsinin istediğim oyunu yapıcağını düşünüyorum, miski yavru senın sabunı dısının yavrusu huseyın abi, bide resimler ücer dörder cekıldı, TOPLAMDA 12 TAKIM EKEM VAR ! çok kümes gezdim hüseyin abinin kümesi de dahil ve herkeste hemen hemen bu kadar hatta daha fazla kus olan çok güzel kümeslerde var, yani bence eke sayım öyle çok denecek kadar değil, saygılarımla...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
24 ekem 16 tane de yavrum var arkadaşlar, yavruları 3 kişi uçuracağız ayrı yerlerde, yani totalde kendıme ait 3 kumesımde toplam 30 kusum var bunun neresi çok anlamadım

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
altlarından gelenleri izledikten sonra en iyi 2 dişi 1 erkek veya 2 erkek bırak gerisini sepetle.. bu şekilde yürü kümesindeki kuş sayısı 25 yi geçmesin.. hem uçurmak açısından hem bakım açısından çok daha kolay olur.. kendi kuşlarınla çalış :) Şahsi görüşüm.. kolay gelsin..

RadiKEL

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ö. Kemal
Meslek
Mühendis
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşallah çok emek verdiğiniz hem kümeslerden hem kuşlardan belli, Allah nazardan korusun. Umarım emeklerinizin karşılığını bol bol alırsınız. :)

DELIYUREK41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat koç
Meslek
teknıker
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
masallah kuslarınıza cok ıyı bakmısınız hepsı çivi gibiler.burda goruntu olarak kötü denılecek kus hıc yok.insallah oyun performanslarıda goruntulerı gıbı her daım guzel olur

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
filo' Alıntı:
altlarından gelenleri izledikten sonra en iyi 2 dişi 1 erkek veya 2 erkek bırak gerisini sepetle.. bu şekilde yürü kümesindeki kuş sayısı 25 yi geçmesin.. hem uçurmak açısından hem bakım açısından çok daha kolay olur.. kendi kuşlarınla çalış :) Şahsi görüşüm.. kolay gelsin..

bu takımların hemen hemen hepsinin altlarından gelen izlenmiş ahmet kardeş, bilinen kuşlar, eğer 12 takımında 12 si iş yapıcaksa nereye sepetliyorsun ? 2 tane çok iyi kuşçunun tüm kümesi bunlar, hangisini ayırt edebi,lirim, dediğin mantık olarak doğru eğer çalışma kusuysa ama bu kusların heepsi kendini ispat etmıs ızlenmis kuslar o yuzden ayırt etmeye gerek yok, altlarından her gelen iş yapacak kanaatimce, çok da fazla değil, arkada yazdım ama okumadın sanırım 30 25 den 5 fazla :)

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
RadiKEL' Alıntı:
Maşallah çok emek verdiğiniz hem kümeslerden hem kuşlardan belli, Allah nazardan korusun. Umarım emeklerinizin karşılığını bol bol alırsınız. :)
güzel dilekleriniz için teşekkürler, inşallah alırız karşılığını, daha iyileri sizlerde olsun saygılar...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
DELIYUREK41' Alıntı:
masallah kuslarınıza cok ıyı bakmısınız hepsı çivi gibiler.burda goruntu olarak kötü denılecek kus hıc yok.insallah oyun performanslarıda goruntulerı gıbı her daım guzel olur
teşekkürler sağolun, ya oyunları tatminkar olmasa bu çile çekilir mi :)

emreert

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre ERTABAK
Meslek
av bayii
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maşallah güle güle besleyin başarılar.

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

0zqur

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özgür ERİŞ
Meslek
Elektrik-Elektronik Teknisyeni ..
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
YAHOO
[email protected]
AOL
[email protected]
Maşallah kuşlarınız çok güzel görünüyorlar ,kümesiniz de öyle. Kuşlarınıza ve kümesinize ilgi gösterdiğiniz her halinizden belli. Sizi tebrik ediyorum. Sağlıklı bol yavru almanız dileğiyle..

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
0zqur' Alıntı:
Maşallah kuşlarınız çok güzel görünüyorlar ,kümesiniz de öyle. Kuşlarınıza ve kümesinize ilgi gösterdiğiniz her halinizden belli. Sizi tebrik ediyorum. Sağlıklı bol yavru almanız dileğiyle..
teşekkürler daha iyileri sizlerde olsun...