Neler Yeni

KUŞLARDA BİTLENMEYİ ÖNLEME MASRAFSIZ

leeyukeen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
YaŞaR ÇeLiK
Meslek
TaSaRıMCı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben bunu hep yaparım hatta bulursanız KARAÇAM koyunHEM SINEKDE OLMAZ KUMESINIZDE

cemilkorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cemil KORKMAZ
Meslek
ticaret
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşlar bitlerle ilgili ben de bir öneri yapmak istiyorum , ben denedim oldu. Ama uzun süre denemediğim için zararı hakkında bir şey söyeleyemem. İspirtoyu fısfıs ın içine koyup kanatlarının altına vücuduna sıkıyoruz bitler kaçışıyo . Denemenizi tavsiye ederim ama uzunsüre denemediğim için zararı varmı bilemiyorum.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yalçın öz
Meslek
serbest meslek
Yetiştirdiğim Irk
Saya
ewet arkadaşlar bende kullandım vede hala kullanıyorum ve kuşlarımın hiçbirinde bit yok şuan inşallah hiç olmaz bana daha iyi geliyor çam sapları daha iyi otlardan tabikidde herzizn zevki ne demişler renkler ve zevkler tartışılmaz hesabı
tekirdağdan basri

saygılar

muhtar19

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
galip özgan
Meslek
muhtar
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
çok teşekkür ederim arkadaşım çam yaprağı koydum kuşlarımı bitlenmeden kurtardım

vetetus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alim
Meslek
vt
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
paylaşımın için teşekkürler lakin çam pürü kullanılsa dahi bilenme görülebilir en uygunu ilaçlama ve temizlik sanırım vesselam

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
şeref diyor ki, hesapladım.bir kuşun aylık maliyeti 1 lira ! ilaçlar da içinde. 1 kuş ayda tahminen ; 1,5 Kg KADAR sadece yem yer. şeref; yeme para vermiyormusun? yoksa yemi ekip- biçiyormusun ?

ugurk81

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uk
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
güvercinlerin temizliği için;

1) yabani güvercinleri mümkün oldukça kuşlarınızdan uzak tutun. atsineği bit gibi haşereler bu hayvanlardan geçiyor.

2) kuşlarınızı bahçede yemlemeyin; bu hem maliyeti arttırır hemde kuşlarınızla birlikte yabani hayvanların yakın teması artar.

:relievedface: işinizi şansa bırakmayın! kuşlarınızı başını suya sokmadan-gözlerine asla temas ettirmeden tek tek elinizle tüylerinin içini kabartıp su girmesini sağlayarak "sirkeli suyla" yıkayın, sirkesini aşırı koymayın hayvanların derisini tahriş eder. sirke koymamızın nedeni; telekler arasına gözle görülemeyen yumurtalarını(larvalarını) bırakmış haşerelerin bu yumurtalarını daha yetişkin duruma gelmeden öldürür.

4) elinize eldiven takın ve yıkamış olduğunuz nemli kuşların tüylerini, kanat altlarını, kuyrugunu...vb.kısımlarını yine göze ve kafaya çok fazla temas etmeden bit tozuyla ovalayarak yedirin.

1 ay gibi bir süre kuşlarınızın gayet rahat çok fazla sitrese girmeden, kaşınmadan canlılığını koruduğunu görürsünüz.

bu işin en büyük sırrı; kümes temizliği ve yabani kuşlardan kuşlarınızı uzak tutmaktadır. Saygılarımla...

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
yaw ben posta bakıorum arkadaşlar ne biçim kuşlarsa artık kümeste 12 lik 10 luk çiviler buluorum hep:Dhayvanlar kümese çivi getiriolar ya:D

vakurturna

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sait görgülü
Meslek
eczacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben çatıdaki yaban kuşların yuvasında çivi görüp çok şaşırmıstım demekki kuşlar düz olan herşeyden yuva yapıyorlar

zirvede

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ayten
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
arkadaşlar oturduğunuz yerde orman gibi bir yer varsa mutlaka oralardan bulabilirsiniz orman dediğim piknik alanları :heyo:

halodayı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
halil haliloğlu
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
ben şu anda kuru çam yaprağı atıyorum ve uzun süredir de yapıyorum paylaşım doğru çok ii bri yöntem :tamam:

muratcivan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat büyükdağ
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kardeşim ben 2 senedir kuru cam pürü koyuyorum ama yine var bu bit yine var. En iyisi ilaçlama..

Mustican Yeşilırmak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa yeşilırmak
Meslek
Aksesuarcı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a Ben kalın talaş koyuyorum hiç bit göremedim..ayrıca kuşların tüyleri ıslakken içeri koymayın bitlerin varlıgını körüklüyo..

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
selamlar arkadaşlar kuşlarınızın banyo yaptıkları leyene çok az miktarda çamaşır suyu damlatın ve karıştırın banyolarını yaptıktan sonra o suyu pompa benzeri bişeye katın ve kümesin içine yuvalıklara sıkın bitlerden eser kalmayacaktır ben denedim çok memnunum çamaşır suyunu çok az koyun fazlası kuşlara zarar verebilir.
saygılar

Kuscu_0zy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilqin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Ben İğnelerini ve 2 ye bölüp koyuyorum hiç bi sorun olmadı şuana kadar

cem nerminel

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa cem
Meslek
nerminel
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
selamlar,opigal 5 dıye bılınen koyun ve kecılere kullanılan tok ılac var ben gelnekde kanaryala kullandım guverıcn ıcınde follugun ıcıdekı kecenın altına yayarım bıtler dırek buryaa gıder ve olur yavrularda zararı ılmaz

thundereblue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
EMRE AKDOĞAN
Meslek
MEMUR
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
vakurturna' Alıntı:
ben çatıdaki yaban kuşların yuvasında çivi görüp çok şaşırmıstım demekki kuşlar düz olan herşeyden yuva yapıyorlar

Kümesi inşa ettim yuvalıkları yaptım bir avuç 6 lık çivi kaldı üşendim köşeye yere koydum tabi unuttuk ... kuşlar zaten hazırdı bir hafta 10 gün sonra hepsi yumurtladı ana o da ne bir çift kelebek bir avuç çivi ve pervane (ağaçtan aşağı düşerken yaprağı dönen ağaç) ile okiliptus yaprakları ile yuva yapmış yatıyor ...

Çam dikenini bende uzun süre kullandım bit oluyor ama saman veya talaş kadar asla ancak dikkat edilmesi gerekn konu reçinesi yavruya zarar veriyor

Şimdi tanesi 75 kuruşa keçe alıyorum ohhhh canım sıkıldı kırlendımı kaldırıp atıp yenisini koyuyorum yavruların altı daima kuru :haha: :haha: :haha:

Mechelen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa Altnsoy
Meslek
Belcika
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Cam ignelerini arastirdim ve güzelde örnek buldum
el emegi ile folluk yapilsa daha saglikli olabilirmi?

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Evet çam iğneleri güzel bir yöntem ormana pikniğe gittiğinizde bol bol toplayabiliyorsunuz bunun yanı sıra yanlız hazır plastik yumurtalıklar bence çok kullanışlı herkese tavsiye ederim.

Bol yavrulu günler

sarı ala

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
güngör bilban
Meslek
fırıncı
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
:heyo: doğru bir yöntem