Neler Yeni

İç parazitte Levamin-10 kullanımı.

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Levamin-10 adlı iç parazit ilacı aldım 2 litre suya yarım silme çay kaşığı kullandım, tek doz ertesi sabah kuşların dışkılarında solucanlar cıktı,bu ilacı kullanan arkadaşlar varmı ? güvercinler için suya katılan tam dozajı bilmiyorum, yanlız solucanları görünce bu ilaçı daha önce neden kullanmamışım ,tavsiye ederim.

İlacın özellikleri;
Bileşimi
1 g’ında 150 mg Levamizol hidroklorür bulunur.
Endikasyonları
Sığır ve koyunlarda, akciğer, mide-bağırsak kıl kurtları, göz nematodları ile kanatlıların kör bağırsaklarında, solunum yollarında ve kursaklarında yaşayan askaritlere karşı kullanılır
Kullanım Şekli ve Dozu;
Sığır ve koyularda; 7,5 mg / kg canlı ağırlık dozunda oral yolla Kanatlılarda ; 18 - 36 mg / kg canlı ağırlık dozunda oral yolla kullanılır.

leeyukeen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
YaŞaR ÇeLiK
Meslek
TaSaRıMCı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tşkler paylasım ıcın nerden aldın :)

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Veteriner ilacı satan yemciden aldım, fiyatı 4 lira 10. gr. lık toz halinde.

leeyukeen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
YaŞaR ÇeLiK
Meslek
TaSaRıMCı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
gokay saol bende bır alayım bakalım ne var ıclerınde :)

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Al arkadaşım sonucu mutlaka buraya yaz.Unutma tek doz veriyosunuz, anlattığım gibi.

leeyukeen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
YaŞaR ÇeLiK
Meslek
TaSaRıMCı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tek silme cday kasıgı nasıl oluyor?? cay kasıgınımı sılcem once birde nasıl gundemı bır toz yoksa hafdadamı ? bır toz

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
2 litre suya silme yarım çay kaşığı tek doz, 15 gun sonra yarım çay kaşığı, tekrar et solucanların yumurtasını dökmesi için,

Yani bugun yarım çay kaşığı ver
15 gün sonra yarım çay kaşığı ver ,tamamdır daha verme devam ettirme yani.

A

Anonymous

gökay' Alıntı:
2 litre suya silme yarım çay kaşığı tek doz, 15 gun sonra yarım çay kaşığı, tekrar et solucanların yumurtasını dökmesi için,

Yani bugun yarım çay kaşığı ver
15 gün sonra yarım çay kaşığı ver ,tamamdır daha verme devam ettirme yani.

Merhabalar arkadaşlar,levamin-10 iç parazit için güzel bir seçim ve faydalı bir ilaç benimde kuşlarıma uyguladığım bir ilac.Uygulama şekli '''2lt temiz suya''yarım çay kaşığı veya silme çay kaşığı bu oranlar birbirine eşittir.Sürekli silme çay kaşığı veya yarım çay kaşığını karıştırmamamız açısından belirtiyorum yarım çay kaşığı denmesi bence yeterli çünkü aynı ölcek söz konusu.2lt suya ilk dozu verdikten sonra diğer uygulama dozu ''9''gün sonradır.15 gün hem uzun bir zaman hemde ilacın kısa vade de ki faydasını yok eden bir zaman dilimi!Şahsen 9 gün aralıklarla uyguluyorum kullanıyorum ve bu şekilde biliyorum ve bu veterinerimin bana söylediği uygulama şeklidir.
Yılda en az 2 duruma göre de yani hastalık belirtilerine göre de en fazla 4 defa uygulanan bir ilaç ve her uygulandığında koruma amaçlı 2 kür halinde 9 gün aralıklarla uyguluyorum kısacası yıl da toplam 3 kez 3 ve 4 ay arayla 3 kür uyguluyorum benim levamin kullanma şeklim bu bunu veteriner tarafından öğrendiğim için sizlerle paylaşıyorum diğer arkadaşlar da fikir ve bilgi belirtirlerse faydalı olur Ülkemiz de gerçekten ilaç ve kullanımı konusunda çok fazla sıkıntı yaşıyoruz bu konuları daha fazla konuşmamız tecrubeli yetiştiricilerle daha fazla soru cevap şeklide sohbetler etmeliyiz unutmayalım ki ilaç kullanımlarında bir doğru vardır iki tane değil ama görüyoruz kü hepimiz den farklı bir uygulama çıkıyor bunları en aza indirgemek için daha çok bilgi paylaşalım geçmiş olsun iyi zamanlar.

adnan3444

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
adnan zengin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
levamin kullandığımızda yeni çıkan yavrulara zararı olurmu yada yumurta yapacak kuşlara?

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
adnan3444' Alıntı:
levamin kullandığımızda yeni çıkan yavrulara zararı olurmu yada yumurta yapacak kuşlara?
Ben bir zararını görmedim,bir sefer kullan tek doz, ölçülü kullan zaten dışkıda solucan görürsen 15 gün sonra dozu tekrarla, baktınli ilk dozda solucan yok tekrar etmene gerek kalmaz.Bu ilacı kuşları eşe atmadan kullanmak en sağlıksı.

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
merhaba abıler bu ilacın tam adı degılmi bende almak için araştırcam bu kadar guzelse kullanmak isterim bilgi için teşekür ederim

Erbil505

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erbil Adil
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Slm bende bu ilaci deneyecim ,paylasim icin tesekur ederim.

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
gökay' Alıntı:
Veteriner ilacı satan yemciden aldım, fiyatı 4 lira 10. gr. lık toz halinde.
s.a bugün ecza deposundan 20 grlık 3 tl ye aldım ecza depolarında daha ucuz oluyor.Sizlerede tavsiye ederim.saygılar

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
nizam bey önerdiğin ilaç için sağol.çok güzel ve etkili bir ilaç kullandım ve faydasını gördüm.saygılar. ÖMÜR DENİZ.

dushekimi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet fenerci
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
levamin kurt dökücü ilaçlardan yan etkisi hiç olmayandır. gönül rahatlığı ile verebilirsiniz, mart ve eylül aylarında kurt dökümü için uygun zamanlardır, ilk verdiğinizden 15 gün sonra ikinci kürü yaparsanız çok sağlıklı sonuçlar alınır, sürekli kullandığım kürdür, herkese tavsiye ederim.

sarıkır4141

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kalender
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selam bilgiler için teşekkürler birde ben deneyeyim bu ilacı faydası olur elbette

saygılar

emre kalender

sinoplu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aykut karadaş
Meslek
ofis görevlisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
s.a öncelıkle gecmış olsun benım bu konuyla bı bılgım yok ama sana yardımcı olanların banada yardımcı olmalarını ıstıyorum..3 tane kızma kelebek lerım vardı suan bı tanesı kaldı 2 sını sallabas oldugu için öldurmek zorunda kaldım.ve suan tek kalan yavru kızmasıda aynı hastalıga yakalandı bana yardımcı olursanız sevınırım.sallabaş hastalıgından nasıl kurtulabılırım acaba..ben sınop ta kus beslıyorum ve o neden le ılac ve vıtamın takvıyesı yapamıyorum..

şimdiden sağolun..

SAYGILAR..

dushekimi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet fenerci
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
sallabaş hastalığının tamamen iyileştiren bir ilacı olduğunu bilmiyorum, ama kuşlarına belli dönemlerde yapacağın bakım kürleri ile bu hastalığı kümesinden uzak tutabilirsin, kümesinin bol bol temiz hava alması çok önemli, ve salmomix 2 lt. tozlar dan belli dönemlerinde kullanman bakım kürü olarak faydalı olacaktır. sallabaş olmuş kuşun eski haline dönmesi imkansız gibi birşey,

zevklizenci

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
gürdaldinçkan
Meslek
buzdolabı
Yetiştirdiğim Irk
Form
arkadaşlar herkese merhaba levamin her kümeste uygulanması gereken ve çok faydalı olduğunu bildiğim bi ilaç fakat levamini verdikten sonra kuşlarda iç kanama oluyo yüzde 70 ihtimalle onun için levaminin arkasından hemen AVİT K ADLI İLACI uygularsanız hem iç kanamayı durdurur hemde daha faydalı olur ben bu şekilde kullanıyorum

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
levamin 10 iç parazit ilacını uyguladım kuşlara 5lt suya 2 çay kaşığı fakat suyu içen kuş kustu. bu normal bir etki mi arkadaşlar birde ilaçlı su 2 gün durcak dediler, ben baktım kuşlar kusup duruyo 1 gün durdurdum.ilaçlı sudan kuşlar nekadar süreyle içmeli 2 gün doğru bir uygulama şeklimi?