Neler Yeni

Daha iyisi var mı?

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşlar uzun zamandır zihnimi meşgul eden bir konu var. Kuş besleyen insanlara baktığımda hep bir arayış içindedirler. Nadiren bulduğu ile yetinene rastlıyorum. Bir kere her kes daha iyisini bulma telaşı içerisinde. Bu işte duayen kabul ettiğimiz büyüklere bile baktığımda adam hala şu kuşu buna vurursam şöyle yavru çıkarmı bu kuşu öbürüne eş edersem böyle yavru çıkarmı hesabı yapıyor. İçimden yahu amca bir ömrü bu işle geçirmişin sen hala arayış içerisindeysen diğerleri ne yapsın demek geçiyor.
Galiba son noktayı koymak zor diyorum. Ne dersiniz?

eflan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
.........
Meslek
...........
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

kazimcankurt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kazım CANKURT
Meslek
Özel Güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
İNSAN OĞLUNUN GÖZÜ DOYMAZ ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAMAYIN AMA GENELLEME YAPTIM İSTİSNALAR HARİÇ...

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
bencede herkez kendisinde en iyi olmasını ister.bende hep düşünürdüm acaba güvercin bu kadar çeşitli olmasa tek bir cins güvercin olsa bu iş bu kadar zevkli olurmuydu?

performans58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
taner bozok
Meslek
İnşaat Müh.
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamlar,

Bence de kuş yetiştiriciliğinde bir son nokta yoktur ve olmamalıdır. Çünkü bu işin gelecek nesillerce de devam ettirilmesi buna bağlıdır. Burada esas yetiştiricilerden çok kuşlardır. Tabiki doyumsuzluk manasında bilinçsizce yapılan üretimleri kabullenemeyiz. Mesela değişik kostümleri nedeniyle muhabbet kuşlarında yapılan kardeş eşlemeleri sonucunda sakat kuşların ortaya çıkması gibi.

Belki de bu işin bu kadar sevilmesinin bu kadar emek verilmesinin sebebi de budur. Bir yumurtanın içindeki yavrunun gizemi, sahibinde uyandırdığı merak çok güzel birşey bence. Ayrıca her işte olduğu gibi bu işte de moda kavramının olduğunu düşünüyorum. Tabi cinslerin karakteristik özelliklerinin sabit kalması şartıyla değişik kostüm ve karakter varyasyonları ancak bu şekilde elde edilebilir.

Herkesin gönlünce kuş sahibi olmasını dilerim...

ahmetkara

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet KARA
Meslek
MATBAACI
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bizim hobimiz dipsiz bir kuyu her zaman daha ilerisini daha iisiiin isteriz heralde biz kuş severlerin isteğinin sonu yok istediğim oldu diyorum bir pürüz çıkıyor farklı arayışlara kapılıyorum. :)

kuscuozi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Özay TORUN
Meslek
SEYEHAT ACENTASI İŞLETMECİSİ
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bu zevk öyle bir zevkki ne sınırı var nede son noktası. güvercin beslemekte moda takibine döndü bugün rağbet gören yarın görmüyo dün değerli olan bugün beş para etmiyo ama bence en iyisi salmanda olan kuştur zevk için besliyosan yoksa ne iyisi biter nede değerlisi...

ÖZAY TORUN
AMASYA GÜVERCİN KÜLTÜRÜ DERNEĞİ

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
evet en iyisi salmanda olan kuştur katılıyorum ama salmanda olan en iyi kuşu daha da iyi yapmak için daha iyi bir antrenman ve daha güzel eşlemelerin hiçbir sakıncası yoktur.

axi44

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uzaklaştırıldı
Meslek
Uzaklaştırıldı
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
değerli kuşçular bir sorum olacaktı benim bir çift çakmaklım var kuşlar 15 gündür çiftleşiyor ama yumurta yok sorun nedir acaba

Bu sorunun yeri burası değil. Forumda herşeyin yeri mevcuttur.

Yönetim

böyle mesajlar beni çok kızdırıyor.
bilmeyen anlamayan birisi olsa kabul edicem ama siz forum kullanımıda biliyorsunuz.
gayet güzel giden bilgi aktarımını muhabbeti bakın nasıl kestiniz.

monarozza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdal
Meslek
ögrencı
Yetiştirdiğim Irk
Adana
slemlar kardeş kuşun bır hastalıgı olabılır catısı kırıkda olabılır bakmak lazım, en önemlı sebeb dışının toprak yemesı lazım ona dıkkat et yönetıcının de dıdıgı gıbı sorunun yerı burası degıl ....

Hoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hayrettin BÜYÜK
Meslek
Öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
O arkadaş için yorum yazmana gerek yok çünkü biraz algılama problemi vardı, bu yüzden de aramızdan ayrıldı :haha:

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Hoca' Alıntı:
O arkadaş için yorum yazmana gerek yok çünkü biraz algılama problemi vardı, bu yüzden de aramızdan ayrıldı :haha:
:ckmk: :ckmk: :eek:ley: :eek:ley: :tamam:

muhammed36

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kral 36
Meslek
kuçcu"
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
sigara bırakılır, içkide öyle ama kuş biraz zor bırakılan bi hastalık:)

baraacuda

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet akyol
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
evet haklısın kuş arayısının sonu yok.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Kesinlikle katılıyorum. Herkes bi arayış içinde ama bu sanırım insanoğlunun doğasında var. Yani bu herşey için böyle değil midir? Mesela adam ilk önce bi araba alır sonra çalışır, eder daha iyisiyle değişir sonra daha çok çalışır daha iyisini arar... Kuşta da bu böyledir. İlk başlayan kişi genelde kuşum çok olsun, ne olursa olsun mantığındadır. Ama bir süre sonra kötüleri, uçmayanları, kırmaları ayırır, iyilerini aramaya başlar, bir süre sonra çok daha iyilerini arar... Bu böyledir, sürer gider.....

............SİNAN ÖZTEKİN..............

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba arkadaşlar bundan dört sene öncesine kadar tam benim istediğim standart kuşlarım vardı beyaz,beyaz perçemdi.tam 1 saat uçar 2 direğe yakın oynar atmada 50 metreden süper değilmi tâki arkadaşın bir kirlisini izleyene kadar ,kuş buluta gidiyordu .hepsini sağa sola verdim sattım bunlardan edindim sonra kuşlar ya çok uçup ben işe gittikten sonra indi yada basmadılar sağa sola attılar başkalarına yar oldular en iyi kuş elinizdekidir kırmadan önce mutlaka kuşunuzdan bir çift ayırın soyu koruyun sonra kafanızı benim gibi duvarlara vurursunuz

Ekli dosyalar

KörenliEnes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
enes ercan
Meslek
serbest meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
göksal balcı' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bundan dört sene öncesine kadar tam benim istediğim standart kuşlarım vardı beyaz,beyaz perçemdi.tam 1 saat uçar 2 direğe yakın oynar atmada 50 metreden süper değilmi tâki arkadaşın bir kirlisini izleyene kadar ,kuş buluta gidiyordu .hepsini sağa sola verdim sattım bunlardan edindim sonra kuşlar ya çok uçup ben işe gittikten sonra indi yada basmadılar sağa sola attılar başkalarına yar oldular en iyi kuş elinizdekidir kırmadan önce mutlaka kuşunuzdan bir çift ayırın soyu koruyun sonra kafanızı benim gibi duvarlara vurursunuz
Abi bu işler böyle atmaca gelir 10tane kuşun içinden en güzeline dalar kuş ya atmayaca yem olur yada başkalarına yar olur.Bende bir hırsla kümesimi dağıtmıştım şikayetler çoğaldığından dolayı..Şimdi bakıyorum aynı ayar kuşlara adamlar 200-300 istiyor yeniden başlamayı düşünüyorum ama sıkıntı üzerine sıkıntı o zamanlar değerini bilemedik şimdi mumla arıyoruz o kuşları...

Sipikopat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halil Öner
Meslek
Öğrenci Muhasebeci Adayı :)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Hep Bir Arayış İçindeler Çünkü Böyle Arayışlar Olmazsa Kuscuda Kus Beslemekkten Soğuyabilir Hep Bi İyisini İsterler Bunun Heycanıda Budur. Heycan Olmazsa Monotonluk Başlar Kuşlarınlada Fazla İlgilenemezsin Benim Düşüncem Budur. İnsanoğlu Nankördür Hep Bir İyisini İster :)

mavigalaca76

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan D.
Meslek
Elektrik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Dönek
Hoca' Alıntı:
Arkadaşlar uzun zamandır zihnimi meşgul eden bir konu var. Kuş besleyen insanlara baktığımda hep bir arayış içindedirler. Nadiren bulduğu ile yetinene rastlıyorum. Bir kere her kes daha iyisini bulma telaşı içerisinde. Bu işte duayen kabul ettiğimiz büyüklere bile baktığımda adam hala şu kuşu buna vurursam şöyle yavru çıkarmı bu kuşu öbürüne eş edersem böyle yavru çıkarmı hesabı yapıyor. İçimden yahu amca bir ömrü bu işle geçirmişin sen hala arayış içerisindeysen diğerleri ne yapsın demek geçiyor.
Galiba son noktayı koymak zor diyorum. Ne dersiniz?
SELAM
İNSANIN DOĞASINDA MERAK BÜTÜN İCATLARIN ZEMİNDE YER ALIR.İNSAN SÜT VEREN İNEĞİ MELEZLEŞTİREREK DAHA ÇOK SÜT VEREN İNEK YETİŞTİRİYOR.TAVUKLARI MELEZLEŞTİRİYOR DAHA UZUN ZAMAN YUMURTLAYAN TAVUK ELDE EDİYOR.ŞİMDİ ARAYIŞ İÇİNDE OLMASA --''BU NE ? ATIYORUM İNEK GÜNDE 10 LİTRE SÜT VERİR.BIRAK 10 LİTRE SÜT VERSİN ELİMİZDEKİ İLE YETİNELİM DİYE BİR MANTIK OLABİLİRMİ.AMA BU GÜN ATIYORUM 30 LİTRE SÜT VEREN İNEK VAR.TELEVİZYON İLK ÇIKTIĞINDA SİYAH BEYAZ ,BIRAK SİYAH BEYAZ KALSIN DİYEBİLİRMİYİZ.
BUNU ÖRNEKLERLE ÇOĞALTABİLİRİZ HOCAM.
ARAŞTIRACAZ ,ARAYACAZ, EŞLEYECEZ DAHA UZAKTAN DAHA ÇABUK GELEBİLEN POSTA.DAHA UZUN MESAFE DÖNÜŞ YAPABİLECEK KABİLİYETTE DÖNEK.DAHA ÇOK SAYI DAHA UZUN BOL TAKLALI FİŞEK SEFER YAPABİLEN OYUN KUŞU.DAHA GÜZEL RENKLİ ŞEBEPLAR VE HER ZAMAN ÇIKCAKTIR ÇIKMALIDIR.BENCE O AMCALAR DOĞRU YAPIYORLAR ŞUNU BUNA VURAYIM BUNU BUNA DİYE :heyo:

SAYGILARIMLA...