Neler Yeni

Bunlar da Eskişehir'den

Ayhanes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ayhan Öztürk
Meslek
Madenci
İkametgah
Eskişehir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
dolapci yavrular

Ekli dosyalar

DÖNEKCI35

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
UĞUR GENÇ
Meslek
ŞUBE SORUMLUSU
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
Ayhan bey yeni kuşlarınız hayırlı olsun benim size tavsiyem dönekleriniz bir kümeste diğer ırklar bir kümeste bulunsun hem disiplin etme açısından zorlanmazsınız hemde olası yanlış eşlemeleri engellemiş olursunuz

Ayhanes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ayhan Öztürk
Meslek
Madenci
İkametgah
Eskişehir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
ilk yavrumuz daha yeme düşmeden dönbaş oldu bu hobiye yeni başlayan bir hevesli olarak morallerimiz de dönbaş oldu. internetten ne okursak ve kim ne derse yapıyoruz ilaç aldık verdik sarımsak veriyoruz gunduzleri güneşin altında tutuyoruz cicibebe aldık şırıngayla besliyoruz vs vs. kümesi de mikrop kırıcıyla 2 sefer ilaçladık...

tecrübeli arkadaşlardan tavsiyesi olan var mı ? çünkü çevremizden o kuştan hayır gelmez ölmüş o gibi saçma saçma şeyler duymaktn bıktım. o yavruyu iyileştirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim hiç hayıflanmana ve kızmana gerek yok internetten aldık baktık sarımsak verdik dedin mi iş bitmiş yani kaba tabirle kuşun maya dan çıktıktan sonra anne baba nın koruması 19-20 gün geçerli olur kazık tüyüne geçerken ya kovambalak veya belgovak iğne vurulacak 3-4 gün de bir pirinç tanesi kadar flgy veya nidazol hap ağzına atılacak ve ara sıra takviye yapılacak ondan sonra güneşe çıkarılacak yavru kendine gelecek ondan sonra gözlenecek yaz olduğu için su takviyesi de yapılabilir selamlarımla.

kivancy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E. Kıvanç Yıldırımkaya
Meslek
Mühendis
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Baska
Bu devirde en kötü yapılan hata başkasının kümesinden gelen veya havadan yakalanan kuşun hiç bir karantinaya tutulmadan kümese sokmaktır. Forumda karantina ile ilgili ve aylık yapılması kereken bakımları bulabilirsin. Dönek ırkı çok zahmetli ve bir o kadarda zevkli bir uğraştır. İşi öğrenmeye başladığında daha çok zevk alırsın. Kuşların gelişini inceleyerek işe başlayabilirsin. Dönekte bir çok tabir vardır. Bunları öğrenmeye çalışmamız lazım. Örneğin dönerken sarkan kuşa bindirmeden pırıltı atmak gibi. Atlar nasılsa dönekte o şekildedir. İşi seyis cözer. Boş bir zamanda dönekle ilgili makale yazacağım. Şimdilik bu güzel hobide başarılı olup, istediğin yere gelmen dileklerimle. Aydın'dan selamlar.

DÖNEKCI35

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
UĞUR GENÇ
Meslek
ŞUBE SORUMLUSU
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
Kıvanç bey makale yazmak güzel bir fikir yardıma ihtiyaç duyarsanız elimden geldiğince yardım edebilirim

kivancy

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E. Kıvanç Yıldırımkaya
Meslek
Mühendis
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Baska
Uğur Bey genel olarak ben bir yazar sizle paylaşırım eksik kalanları tamamlarız hep beraber. Dönek ırkı ile ilgili yeni başlayan arkadaşlar için güzel bilgiler vermiş olacağız inşallah

Ayhanes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ayhan Öztürk
Meslek
Madenci
İkametgah
Eskişehir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
1 haftadır ugrsiyorum fakat pek ilerleme kaydedemedim umudumu da kaybetmek uzereyim. Yeni yavrularım da çıkmak üzere onlar için de endişeleniyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

DÖNEKCI35

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
UĞUR GENÇ
Meslek
ŞUBE SORUMLUSU
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Yok
Ayhan bey geçmiş olsun hevesinizi kırmak istemem ancak sallabaşın tedavisi neredeyse imkansız sizin yapmanız gereken diğer kuşlarınızı korumak ve o yavruyu ayrı karantina bölümünde tutmak ve kümesinize dışarıdan ihtiyaç olmadıkça kuş sokmamanız.Eptantoin adında eczanelerde satılan bir ilaç var onu dörte bölerek verebilirsiniz ancak sonuç alabilirmisin bilemem denemek isterseniz siz bilirsiniz