Neler Yeni

BİR ÇOK HASTALIK VE TEK İLAÇ İLE ÇÖZÜM ( TÜRKER ÖDEN)

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)
Re: BİR ÇOK HASTALIK VE TEK İLAÇ İLE ÇÖZÜM ( TÜRKER ÖDEN

[email protected]' Alıntı:
ACETİL CİCTEİN (aminoasit) her eczaneden çok ucuza temin edilebilir bir aminoasittir .proteinleri yakar .enerjiye dönüştürür..hasta kuşların da enerjiye çokça ihtiyacı vardır.. :tamam:
harika "amino asitler" ifadesi için bu ürün ismini de listemize eklemeliyim çok faydalı :tamam:
teşekkürler

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK

devir' Alıntı:
ACETİL CİCTEİN (aminoasit) her eczaneden çok ucuza temin edilebilir bir aminoasittir .proteinleri yakar .enerjiye dönüştürür..hasta kuşların da enerjiye çokça ihtiyacı vardır.. :tamam:
harika "amino asitler" ifadesi için bu ürün ismini de listemize eklemeliyim çok faydalı :tamam:
teşekkürler
:haha: :evet: :tamam: :slm:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
COCI-GELwsp DE 35 TL VE ÜZERİ BURSADA BULURSAN BİR DE ORIJINALSE.. :haha: :evet:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

ŞÖYLE DÜZENLERSEK O ZAMAN ; AYRICA VETERİNER İLACINA ULAŞAMAYACAK ARKADAŞLAR İÇİN DE
İNŞALLAH FAYDALI OLACAKTIR.
ECZANEDEN

MİKROSİD TABLET (KOKSİDİYOZ ) 1/2
TETRA 250 KAPSUL (GRİPAL ENF,...ORNITOSIS..)1 KAPSUL
NIDAZOL YA DA FLGYL TABLET (PAMUCUK) 1/2
SANASOL ŞURUP (VİTAMİN) 1 ml
ACETİL CİCTEİN TOZ YA DA SUDA ERİTME...

YUMURTA SARISI+UN+YOĞURT VE SUYU(YA DA KEFİR) BİR BARDAK 100 ML SULU ÇÖZELTİDEN 20 ml SABAH 20 ML AKŞAM İÇİRECEĞİZ..FAKAT HER ZAMAN TAZE HAZIRLAYACAĞIZ..!!KALAN İLACI DÖKECEĞİZ..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

YUKARIDAKİ İLAÇLARI 5 GÜN VERİP .SONRA FLOKSASİN (CİPRO TABLET YA DA ENROCURE AMPUL 10 GÜN KULLANACAĞIZ .FAKAT SÜT ÜRÜNLERİ ,LİMON ,SİRKE... KATMAYACAĞIZ.. :tamam: :slm:

YA DA ORIJİNAL SALMO-TAB ..BULURSANIZ..10 GÜN SABAH-AKŞAM YUTTURUN..TOPLAM 20 ADET BİR KUŞ İÇİN.. :utangac:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

YUKARIDAKİ İLAÇLARI 5 GÜN VERİP .SONRA FLOKSASİN (CİPRO TABLET YA DA ENROCURE AMPUL 10 GÜN KULLANACAĞIZ .FAKAT SÜT ÜRÜNLERİ ,LİMON ,SİRKE... KATMAYACAĞIZ.. :tamam: :slm:

YA DA ORIJİNAL SALMO-TAB ..BULURSANIZ..10 GÜN SABAH-AKŞAM YUTTURUN..TOPLAM 20 ADET BİR KUŞ İÇİN.. :utangac:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

EVET ; SABAH OLDU VE 11.00 DE HASTA KUŞU TESLİM ALDIM..AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR.

OLDUKÇA DEĞERLİ BİR OYNAR..AHMET AVCI YA AİT BİR OYNAR..1 ADET ONDA 2 ADETTE BENDE MEVCUT BU KUŞUN KANINDAN...KUŞUN TAM OLARAK HASTALIĞI NI ANLAYAMIYORUM..HALSİZLİK,İŞTAHSIZLIK,HAFİFLEME ,KUSMA ,REFLEKSLER ZAYIF,KAKA BEYAZLIYEŞİLLİVE DE SAYDAM KARIŞIK BİR KAKA...DAMAKTA DA 2 KÜÇÜK BELLİ -BELİRSİZ PAMUKÇUK NOKTA VAR .(BÜYÜTEÇLE BAKILDIĞINDA GÖRÜLMEKTE..)HANGİ İLAÇLA BAŞLAMAK GEREKİR..GECİKME RİSKİ VAR BU KUŞU FEDA EDİYORUZ BU GÜZEL ÇALIŞMA İÇİN BU ÇALIŞMAM TÜM GÜVERCİNSEVERLERE ARMAĞANIMDIR..20.03.2013 ÖĞLE ACİLEN İLAÇLARINA BAŞLIYORUM...SAAT 12.00BAŞARMAKTA KAYBETMEKTE VAR .YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

ŞÖYLE DÜZENLERSEK O ZAMAN ; AYRICA VETERİNER İLACINA ULAŞAMAYACAK ARKADAŞLAR İÇİN DE
ECZANEDEN

YUMURTA SARISI+UN+YOĞURT VE SUYU(YA DA ÜLKER İÇİM KEFİR) BİR BARDAK 100 ML SULU ÇÖZELTİDEN 20 ml SABAH 20 ML AKŞAM İÇİRECEĞİZ..FAKAT HER ZAMAN TAZE HAZIRLAYACAĞIZ..!!KALAN İLACI DÖKECEĞİZ..
BU ŞEKİLDE BAŞLIYORUM devir.

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
iştah yok "yemek yemiyor" bu mycoplasma'da çok gördüğüm bir olay, hastalıktan bünye zayıflamış. dışkı karışık çünkü 3 çeşit hastalığı var. ve hastalık çok ilerlemiş aşamada karışımdaki "nidazol" ölümünü hızlandırabilir. onun durumunda önce mycoplasmayı aşalım "oxytetra vs" veya "sulfa+trimetoprim" ile başlamak gerekiyor düşüncesindeyim. bünyesi az topladıktan sonra nidazol "iç çiçek" tedavisi. ancak bilgisayarı açmakta geç kalmışım gibi görünüyor. artık sonucu bekleyeceğiz. umarım iyi olur..

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

tu[email protected]' Alıntı:
ECZANEDEN

YUMURTA SARISI+UN+YOĞURT VE SUYU(YA DA ÜLKER İÇİM KEFİR) BİR BARDAK 100 ML SULU ÇÖZELTİDEN 20 ml SABAH 20 ML AKŞAM İÇİRECEĞİZ..FAKAT HER ZAMAN TAZE HAZIRLAYACAĞIZ..!!KALAN İLACI DÖKECEĞİZ..
BU ŞEKİLDE BAŞLIYORUM devir.
evet karışımdan cipro, enrocure "nalidistik asit - floksasinler" ayrılması daha iyi. tetrasilin ile bir arada kullanılması ilaç çakışması yaratabilirdi. :tamam:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

GECE NÖBETTEN ÇIKMIŞTIM 3 SAAT UYUDUM .KALKTIM .HEMEN KUŞU GÖZLEMLEDİM..KUSMA YOK.SABAHKİ DURUMUNDAN DAHA KÖTÜ DEĞİL. İLAÇ VERELİ 4 SAAT OLDU.. YAN ETKİ GÖRMEDİM.

YOĞURT VE YA SUYU EVDE O AN YOKTU UHT SÜT KOYDUM (1 KAHVE FİNCANI) KARIŞIMA

TÜM İLAÇLARI SABAH ALDIM 30 TL KADAR TUTTU.FAKAT 5-6 TLLİK İLAÇ KULLANACAĞIZ İLAÇLARIN ÇOĞU ARTACAK...GÖRÜNÜYOR..

KUŞTA KUSMA GÖZLENMİŞ DÜN VE SABAH YANİ MANTAR İLERLEMİŞ YEDİKLERİNİ DE ÖĞÜTEMİYOR..NIDAZOL TABLET KULLANMALI BU AŞAMADA SANKİ..BENCE ŞİMDİLİK DOĞRU YOLDAYIZ..devir'İN NIDAZOL İÇİN DİKKAT ÇEKMESİNİ KULAK ARKASI YAPMADIM..TEMKİNLİ(DİKKATLİYİM)SAĞOL devir. :tamam:

karton kutuyu hemen revire dönüştürdüm. :evet: ben buna KULLAN AT REVİR DİYORUM.. :haha:

Ekli dosyalar

oguzhan_kasap

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Oğuzhan KASAP
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynar Güvercini

Güzel haberlerini bekliyoruz türker abi senide taktir ediyorum çok uğraşıyorsun ve emek veriyorsun umarım karşılığı güzel olur :) :)

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Türker bey dostum,
ayakları soğukmu bir bakalım, mümkünse yemliğe "muhabbet kuşu" yemi haricinde başka birşey koymayalım. az iyleşir ve buğdayları alır ise içeride tıkayan bir mantar da var ise bu kez de boğularak ölüyorlar. inşallah iyi sonuç alırız. muhtemelen karışımın içerisine mikostatin "nistatin" etkenli ilaçtan da az miktarda katmak gerekebilir. bugün geçen hafta bahçedeki suluktan iç çiçek tedavisi gören ve iyleşen bir yavru güvercinimizi yakaladık. birkaç gündür gelmiyordu, dün geldi baya keyifsizdi duvarda pusup duruyor yemekle ilgilenmiyor, kanatları aşağıya salıyordu. gece yakalamaya çalıştık olmadı. bunun üzerine belki gider de içer diye; dün bahçeye suluğa tetrasilin+selenyum e+vitamin+limon koymuştum. sanırsam ya akşamleyin ya da sabah içmiş olacak ki bugün geldiğinde yemlerle ilgilendiğini gördüm. ancak uçma gücü iyice düşmüştü, yaklamak kolay oldu. yemeye çalıştığı buğdayları yutamamıştı. onları temizledikten sonra, boğazından aşağıya "pamuklu kulak çöpünü" nazikçe indirdim ve çöpü çıkardığımda pamuğun ucunda kan gördüm. bununla birlikte ağzında tahmin ettiğim gibi tel şeklinde uzanan balgam da var. bu durumda ondaki hastalıklar; mycoplasma "bulaşıcı nezle" ve + mantar şeklinde görünüyor. yani tetrasilin + mikostatin gerekiyor gibi. hemen yukarıya çıktım; bir tatlı kaşığı yoğurt çırpıp + 3/1 tatlı kaşığı balı az miktar suda eritip + içine 5 damla limon katıp + 3/1 çay kaşığı neo tetra vit ekleyip + selenyum e + 5 damla mikostatin damlatıp, tüm bunları toplamda yarım su bardağından daha az olacak şekilde harmanladım. 2 adet cici bebeyi de bu bardakta sıvılaştırıp, hayvanın karnını doyururken ilacını da vermeye çalıştım. hepsini içiremedim kalan miktarı suluğuna karıştırıp önünde bıraktım. sadece tetrasilin + mikostatin katacaktım ancak ishali varmı yokmu bugün hastalığın 2 veya 3. cü günü olduğunu tahmin ettiğimden neo tetra + mikostatin kullandım. umarım o da iyleşebilir..

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

not: bursa kuşumuza karışımı günde sadece bir defa versek yeterli olur mu? 2 defa vermek fazla gelmesin. saygılarımla...

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

devir' Alıntı:
not: bursa kuşumuza karışımı günde sadece bir defa versek yeterli olur mu? 2 defa vermek fazla gelmesin. saygılarımla...
SABAH KABUKSUZ MUHABBET YEMİ ALALIM..UNLU GIDA OLARAK KANARYA MAMASI KOYALIM.

İLAÇLARI DA AKŞAMDAN -AKŞAMA VERİRİZ.. :evet: VARDIYAMA DA UYGUN OLUR..SEVGİLERİMLE.. :slm: :tamam:

BÜTÜN GÜVERCİNLER HEPİMİZİNDİR.

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

SABAH KABUKSUZ MUHABBET YEMİ ALALIM..UNLU GIDA OLARAK KANARYA MAMASI KOYALIM. İLAÇLARI DA AKŞAMDAN -AKŞAMA VERİRİZ.. :evet: VARDIYAMA DA UYGUN OLUR..SEVGİLERİMLE.. :slm: :tamam:
BÜTÜN GÜVERCİNLER HEPİMİZİNDİR.
tamamdır :tamam: emeğinize sağlık, kuşumuza da acil şifalar dilerim.. sevgilerimle..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

ECZANEDEN

MİKROSID (sulfa+trimo..) 4 GÜN SONRA
TETRA 250 5 GÜN SONRA
İÇERİSİNDEN ÇIKARILIP DİĞERLERİNİ 7 GÜNE TAMAMLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM..SONA ERDİKTEN SONRA YAŞARSA ( DİYEBİLİYORUM..ÇÜNKÜ DURUMU KÖTÜ ,AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR..GÜCÜ TÜKENMİŞ,) 2 GÜN BİTKİ ÇAYLARI ,...VERİP FLOKSASİN OLAN CİPRO TABLETE (SÜT ÜRÜNSÜZ ) GEÇERİZ.. 10 GÜN SABAH-AKŞAM..1/2 TABLET..İNŞALLAH..DİYEBİLİYORUMM.

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
onun sağlık durumu karışımı denemek için uygun aşamada değil. sonuç yanıltıcı ve üzücü olabilir. durumu kötü ise, mycoplasma çok ilerlemiş halde olabilir, karışımı kesip önce onun sağlığını düşünmeliyiz; çırpılmış yoğurt+yoğurt suyu+5 damla limon+multivitamin+oxytetrasilin veya sulfa trimethoprim+mikostatin+selenyum e. şeklinde devam edersek geç kalmamış isek iyleşebilir ümidindeyim.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
SABAH NİSTATİN (MIKOSTATİN ..) ALMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.ECZANEDEN KUSMA NEDENİNDEN...

YOĞURT VE SUYU,LİMON TAZE SUYU,VİTAMİN ŞURUP,ÇİĞ YUMURTA SARISI (protein) BUĞDAY UNU (2 çorba kaşığı) 100 ml KLORSUZ DİNLENMİŞ SU,ASETİL SİSTEİN (aminoasit),SULFA+TRIMP...(KOKSİDİYOZ),TETRA 250 , NİSTATİN (kusma ) KARIŞIMI VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
evet, karışım güzel tetra'yı da çıkartalım sulfa ile etkileşime girebilir. onun yerine sulfadaki trimethoprim de aynı vazifeye yardımcı olacaktır düşüncesindeyim. nöbetçi eczane gitme imkanı yoksa sabahı bekleyeceğiz. günde bir kez ilaç verirsek daha iyi olur inşallah :tamam: