Neler Yeni

Bango lar kendi yavrusuna bakamıyor,fikir ve önerilerinizi buraya yazınız.

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
tengelli' Alıntı:
selam şunu anlamıyorum posta belçikalıların güvercinin ataları ise kolombiyanın yanlış analama ama yanlış bilgi daha tarihin sayfalarında kolombiya denen yer bilinmezken bizim arlarımız ta selçuklu zamanında kuş besliyormuş amerika kıtasının keşfinden düşün birileri kendine keseri yontmuş bilmeyen herkes senbiliyormusun bu nerden gelmiş demiş :=)
Yani orası öyle size katılıyorum...nedense tarihte keseri bi biz kendimize yontamamışız orasıda ayrı bi hikaye... saygılar

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
gökay' Alıntı:
Nuri bey;
Bu postalar sizinmi, sizinse eğer bu kuşları yetiştirdiğiniz için tebrik ederim.Sizinde bu konudaki fikrinizi almak isteriz, hünkarilerde kısa gagalı aynı sorun onlardada var.Bu postalar bakabilirmi bango yavrularına ?
Bence postalar çok güzel bakabilir...zaten postalarda bilinen iyi bakıcılardandırlar. Genelde iri ve büyük gagalı kuşlar çok iyi bakıcı oluyorlar örnek vericek olursak Bağdadi, King, Posta, tabi Bursalar da iyi bakıcılar yani bendekiler iki yavruyuda hiç şüphesiz büyütüyorlar...saygılar

omenn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömer oyar
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]
abim bende taklacı besliorum yumurtaları candırların yada postaların altına koyuyorum çok iyi bakıolar

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
abim bende taklacı besliorum yumurtaları candırların yada postaların altına koyuyorum çok iyi bakıolar

selam candır ırkı hangi kuşa diyorsunuz bunu bir kişiye daha sordum cevap alamadım cevaplarsanız sevinirim.

53murat53

Kayıtlı Kullanıcı
BATILI' Alıntı:
evet abi doğrudur kısa gagalı kuşlar yavrularına pek bakamazlar bende bulgar besliyorum onlarında gagaları kısa bakamıyorlar.istanbuldan bangocu bi arkadaşım var oda bana geldi dediki ben bangoları üretemiyorum bende ona 1takım trakya yerlisi verdim trakya yerlileri yavrularını kesinlikle ziyan etmezler ben geçtiğimiz sezon 10 takım yavru kadar aldım .sanada tavsiyem trakyadır
saygılar
ya arkadaşlar kuşların gagası kısa a bu uzun yok bulgar yok trakya yok kelebek bune kardeşim sen bu kuşa nasıl bakıyorsun ben anladım sen bu kuşlaRI SIKIYORSUN ONLAR DA BISÜRE BAKIP BIRAKIYORLAR YANİ SEN HER GUN YAVRULARA BAKIYORSUN ERKEK BUNDAN HOŞ LAN MI YO DİŞİ İSE ANINDA BIRAKIYO SEN BU KUŞLARI N YAVRULARINA FAZLA YAKLAŞMA BIDE ERKEK DİŞİ İÇERDEYSE YAVRULARI ELLE ME SAKIN BUNDAN OLUYO

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
ya arkadaşlar kuşların gagası kısa a bu uzun yok bulgar yok trakya yok kelebek bune kardeşim sen bu kuşa nasıl bakıyorsun ben anladım sen bu kuşlaRI SIKIYORSUN ONLAR DA BISÜRE BAKIP BIRAKIYORLAR YANİ SEN HER GUN YAVRULARA BAKIYORSUN ERKEK BUNDAN HOŞ LAN MI YO DİŞİ İSE ANINDA BIRAKIYO SEN BU KUŞLARI N YAVRULARINA FAZLA YAKLAŞMA BIDE ERKEK DİŞİ İÇERDEYSE YAVRULARI ELLE ME SAKIN BUNDAN OLUYO[/quote]

selam mantıklı kimi kuşlar bu konuda hassastır yumurtayı bile ellediğinde bırakabilir farklı bakış acısı ama doğru olma ihtimali yüksek.

kuşcu_41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ufuk neşe
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ben baya bir süre baktım bango gagaları çok ufak oldugundan dolayı kendi yavrularını doyuramıyorlar ve yavrular ölüyodu ama daha sonra bir takım yavru posta aldım tecrubesiz yavru bakmamış ve postalar yumurtladıgında bangoların yumurtalarını altına kaydırdım ve çok güzel randuman aldım yavrularda ölüm olayı hiç yaşamadım bu konu hakkındaki görüşlerim bu kadar...

blueye

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tezcan
Meslek
Kalite kontrol
Yetiştirdiğim Irk
Saya
benimde bugün 1 tane bugün 1 tanede gecen hafta fındık yavrum öldü bakmadılar yavrulara biri daha 3-4 günlükken öldü biride 15 gün oldu öldü. bende 1çift posta aldım yavru büyütmeleri için. bakalım randuman alabilecekmiyim.

haltbar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Osman Uğur KORKMAZ
Meslek
Ticaret
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Umarım randıman alırsınız ama posta dediğim gibi iyi bir bakıcıdır oynarıda tavsiye edreim yani kısa gagalı kuşlara uzun gagalı kuşlar daha iyi bakıyor saygılarımla

hayal_gemisi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Emre Tan
Meslek
SeRBesT...
İkametgah
Iğdır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
AOL
[email protected]
Şuan bende bulunan karakanat bangolarım yavruya bakamadığı için . kelebek cinsi kuşun altına koydum yavruyu çok iyi şekilde bakıyorlar maşallah .

lord

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin
Meslek
eletronik
Yetiştirdiğim Irk
Bango
baskalrın altına koy daha iyi büyütüyorlar ya da tiplerin altına koy ben öyle yapıyorum

kuşcu_41

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ufuk neşe
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm benım bildigim kadarı ile kısa gagalı bango türü kuşlar kendi yavrularına bakamıyor ve öldürüyorlar bir süre önce aynı şekilde benım başımada aynı durum geldi ama bir takım yavru posta aldım ve bangolar yumurtladıklarında altına bangoların yumurtalarını kaydırdım yavrulara çok ii baktılar ve olumlu sonuç aldım bir takım yavru posta alıp bide anlattıgım şekilde deneyin...saygılarımla.. :slm:

SabanSökmen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
SabanSökmen
Meslek
marangoz
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Eğer Bango Besliyorsan Sana Bakıcı Kuş Şart...Bakıcı Olarak tip türü kuşları öneririm çok güzel yavru bakarlar...Bangoların yumurtalarını alıp tiplerin kendi yumurtalarıyla değiştiriceksin...

efsane bursa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
muhammet ceylan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bango kuşları çok güzeller görünümleri kostümleri felan ama gagaları kısa olduğundan sanmıyorum o kuşlar iyi yawru bakamıyorlardır(tek o kuşların yavrusu ölüyorsa) ve bir yada 2 çift postacı almanı avsiye ederim kuş ayında 2-3 yavruya bakıyorlar bazen kendi olmayan yavrularınıdfa doyuruyorlar buda posta kuşunun bir tür anne baba şevkati gibi bişi SAYGILARIMLA :buyrun:

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Merhaba konu hakkında tüm yorumları okudum.Her arkadaşımız kendine has yorum yapmış.Ama kuş camiyamızda kısa gagalı kuşların kendi yavrularına bakamamaları sorunu ortak kuşun kendi genlerinde nekedar yavru bakma özelliğide olsa mayayı verdikten sonra çok zor büyütüyorlar bu bir gerçek.Bu devrede bakıcı dedimiz kuşlar yani herkesin kendi deneyim ve tecrübelerine göre bulduğu kuşlara geliyor.Ben hünkari yavrularını postalara baktırıyorum.Yanlış anlaşılmasın sakın her posta kısa gagalıya bakacak diye bir kaide yok zaten bakamıyor.Ben deneme yanılma yoluyla güzel bakan postaların yavrularını ayırıyorum onlara baktırıyorum.Bu şekilde kendi sorunumu çözüyorum.Bu ırkları yani kısa gagalıları besleyen arkadaşlara kanımca bakıcı şart saygılar.

ORHAN255

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
orhan aydın
Meslek
işletmeci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
Re: Bango lar kendi yavrusuna bakamıyor,fikir ve önerilerini

KARDEŞIM ÇÖZÜM YOLU SU BANGO KUSU BESLİYOSAN YUMURTALARINI BASKALARIN ALTINA SURMEN GEREKIYO.BASKALAR KADAR IYI BAKAN BASKA BI KUS YOK BU BANGO YAVRULAR ICIN GECERLI

karahan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
zülküf karahan
Meslek
topograf
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Diğer Irklarım
Yok
Re: Bango lar kendi yavrusuna bakamıyor,fikir ve önerilerini

Selamun aleyküm kümesin de bir veya iki çift bakıcı kısır posta beslemeni tavsiye ederim yavrulara çok iyi bakıyorlar